Ve 13.00 hodin nastoupí v Praze na Pragovce, kde by rádi na pohárové výsledky a navázali. Trenér Pavel Pala ale upozorňuje, že to bude hodně těžké. „Ty dvě výhry pro mě nejsou směrodatné. Pohár není měřítkem výkonnosti mužstev. Většinou nikdo nehrál kompletní. Pragovka bude hodně silná a až tento zápas o našich možnostech napoví víc než pohár. Ale budeme se snažit navázat na výkony z poháru a uhrát dobrý výsledek. Přitom ani prohra nemusí automaticky znamenat zklamání, pokud to bude po důstojném průběhu," upozornil Pala.

Spolu s trenérským kolegou Martinem Hudákem se v Praze bude muset obejít bez zraněných nebo pracovně zaneprázdněných hráčů Berky, Hejče, Jordánka a Petra a Jana Školařových.

V loňském roce se Vyškovští zachránili v extralize až v baráži a tomuto „problému" se letos chtějí vyhnout. Ani cenné pohárové skalpy ještě neposunuly laťku výš. „Naším cílem pro extraligu zůstává vyhnutí se záchranářským starostem, tedy skončit výš než sedmí," zdůraznil Pala, přičemž hlasy z hráčského tábora jsou odvážnější. „Pokud se ještě zlepší tréninková morálka, a já věřím, že ano, pak to v extralize musí být znát," věří si strůjce vítězství na Říčany Petr Pořízek.