Ragbisté JIMI proti pražskému favoritu začali stejně aktivně jako před čtrnácti dny s Říčany. Tentokrát ale i s bodovým vyjádřením. Už ve druhé minutě položil pětku Ondřej Kovář a naznačil, že to Slavia nebude mít ve Vyškově lehké. Hosté sice do poločasu skóre otočili, ale po čtvrthodině druhé půle svítil na ukazateli stav 17:8. Pětku položil Chalabala, dva body po pětce přidal Martin Kovář a třetí pětku v zápase položil Vašíček. Jenže pak se domácí stroj zasekl.

„Je to škoda. Byl to asi desetiminutový herní výpadek, který zápas rozhodl. Před tím i potom jsme hráli vcelku dobře. Slavia má kvalitní tým, byla lepší a vyhrála zaslouženě, ale nebýt této pasáže, mohli jsme jí to hodně znepříjemnit,“ trochu si posteskl trenér Vyškova Dušan Lodes.

Zkušení hosté si pak už vedení pohlídali a domácím povolili jen kosmetickou úpravu výsledku dvě minuty před koncem, kdy položil Australan Mendham. Domácím tato akce vynesla bonusový bod, jehož hodnotu může hodně zvýšit další průběh extraligy.

„Zápas měl výbornou úroveň. Svým hráčům toho nemohu moc vytknout. Vybojovali rovnocennou partii a schytali hodně ran, protože Slavia hraje vyloženě silové a hodně tvrdé ragby. Bod mě samozřejmě těší,“ dodal Lodes.

Pro jeho svěřence může být povzbuzením před jedním z klíčových utkání v boji o záchranu. V sobotu nastoupí v Brně k prestižnímu jihomoravskému derby s Dragonem.

Extraliga - 10. kolo: JIMI Vyškov – Slavia Praha 22:34 (5:8)

Body JIMI: O. Kovář 5 (5), Chalabala 5 (5), Vašíček 5 (5), Mendham (5), M. Kovář 2.

Vyškov: Berka, Jan Kovář, Jaroš, Monček, Doležel, Trunečka, Mendham, Ondřej Kovář, Toman, Martin Kovář, Fialka, Orel, Chalabala, Petr Pořízek, Juřínek – Navrátil, Vrána, Koutný, Vašíček, Bastl, Skřek, Hejč.

Další výsledky: Havířov – Sparta 20:6 (6:6), Říčany – Praga 19:14 (11:8), Dragon Brno – Tatra Smíchov 13:17 (6:0).

1. Říčany 10 9 0 1 262:111 41
2. Slavia 10 7 1 2 236:157 37
3. Havířov 10 6 2 2 193:159 32
4. Praga 10 5 0 5 219:257 25
5. Tatra 10 4 1 5 236:182 21
6. Sparta 10 4 0 6 203:188 19
7. Vyškov 10 2 0 8 174:337 11
8. Dragon 10 1 0 9 114:246 8