V prvním utkání na severu Moravy Vyškovští prohráli 10:21 a doma potřebovali tento „handicap“ minimálně srovnat. Jenže to se jim nepodařilo a Havířov stále vede skupinu o záchranu. „Výhrou jsme si pojistili druhé místo ve skupině a zřejmě nás tedy čeká baráž o udržení extraligy s brněnskou Bystrcí. Šance na první místo, a tedy přímou záchranu, je už hodně teoretická,“ konstatoval jeden z dvojice vyškovských trenérů Dušan Lodes.

Začátek byl ale z vyškovského pohledu hodně slibný. Domácí již v sedmé minutě položili Janem Kovářem pětku a zdálo se, že v nadílce budou v pohodě pokračovat. Jenže hosté mají zkušený tým a dokázali uplatnit svůj těžší roj. Hra nebyla pohledná, hodně rozkouskovaná. Zatímco domácím trochu svazovala nohy a ruce psychická zátěž povinnosti vyhrát, a pokud možno vyšším rozdílem, Havířovští taktickým výkonem uhráli to, co potřebovali. „My jsme na aktivně hrajícího soupeře nedokázali nic vymyslet a vlastně jsme si pak ani žádné další šance na položení už nevytvořili,“ připustil Lodes, že z tohoto zápasu chtěli Vyškovští vytěžit víc.

Oba sobotní soupeře již čekají jen zápasy s outsidery skupiny Petrovicemi a Olomoucí. Vzhledem k předchozím výsledků a výkonům není moc pravděpodobné, že by s nimi Havířovští klopýtli.

Dobrý start žen

V neděli se na vyškovském hřišti představily ragbistky, které měly na pořadu první turnaj seriálu mistrovství republiky v sedmičkách. „Holky to rozehrály dobře. Sedlčany porazily 35:0 a s Mariánskými Horami remizovaly 15:15. Uvidíme, jak si povedou v dalších turnajích. Ale jim žádné úkoly, co se týká umístění, nedáváme,“ pochválil sekretář RC JIMI Zdeněk Piňous.

Extraliga
Skupina záchranu
JIMI RC Vyškov – RC Havířov 17:10 (11:3)
Body Vyškova: Fládr 9, Jan Kovář 5, Monček 3.
JIMI: Pavel Navrátil, Jan Kovář, Petr Novotný, Martin Hejč, Dušan Merta, Tomáš Kusala, Martin Hudák, Ondřej Kovář, Lubomír Orel, Martin Snídal, Petr Pořízek, Luboš Spisar, Jaroslav Bastl, Radek Fialka, Tomáš Fládr. Střídali: Jakub Doležel, Radim Trunečka, David Jaroš, Václav Monček, Radim Kyncl.

1. Havířov 4 3 0 1 +123 15
2. Vyškov 4 3 0 1 +92 14
3. Petrovice 4 2 0 2 –41 9
4. Olomouc 4 0 0 4 –178 0