Slavia začala lépe a už v šesté minutě vedla po pětce Peška. Domácí mladíci se zaskočit nenechali a do poločasu otočili na 15:5. Jenže pak přišel Macháček. „Je to pořád vynikající hráč a hru Slavie neuvěřitelně zvedl, hned i sám položil pětku. My jsme na jeho hru nedokázali reagovat, navíc i celkově kluci odstoupili od taktiky, kterou jsme na Slavii chtěli hrát. Tedy pohlídat především jejich roj," popsal hlavní příčiny obratu a porážky trenér Martin Hudák.

Podle jeho slov se ale tým nemá za co stydět. Na body sice nedosáhl, ale předvedl dobrý výkon. „Mohli jsme vyhrát, ale zase se ukázalo, co v ragby znamenají zkušenosti. Proto nevěšíme hlavy, prostě jsme prohráli s výborným soupeřem," dodal Hudák, který víc lituje několika zranění. V sobotu totiž JIMI čeká důležité semifinále Poháru ČSRU, v němž se na domácím hřišti střetne s Dragonem Brno.

Extraliga – 4. kolo: RC JIMI Vyškov – RC Slavia Praha 15:29
Poločas: 15:5. Sestava a body JIMI: Doležel, J. Kovář, Vrána, Hejč, Trunečka, Mendham, P. Pořízek, O. Kovář 5, Školař, M. Kovář (10 (5, 3, 2), Jakub Toman, Mazal, Juřínek, Soural, Pantůček – Gron, Berka, Brtníček, Monček, Procházka, M. Pořízek, Jordánek.
Další výsledky: Bystrc – Říčany 22:39
Smíchov – Sparta 24:34
Praga – Dragon brno 53:5.