Vše ostatní bude výborné. Soupeře zvučného jména jim přihrál los a výjimečnost tohoto dne si zajistili sami.
V celkově druhém letošním utkání přivítají na domácím hřišti vedoucí tým tabulky, pražskou Slavii, a mužstvo se bude poprvé převlékat do dresů v nových kabinách. Přestože se nejedná o oficiální otevírací ceremoniál rekonstruovaného areálu, pozvánka pro fanoušky je to maximálně lákavá.

„Naší generaci se o takovém zázemí klubu ani nesnilo. Ale to je samozřejmě normální, jsme o hodně let dál. Nyní už areál splňuje všechny požadavky na moderní ragbyové sportoviště. Jezdím po stadionech celé republiky a mohu potvrdit, že podmínky teď mají naši kluci skoro nejlepší. Snad si toho všimnou i hráči a budou chtít ve Vyškově hrát, anebo se sem vracet,“ řekla vyškovská ragbyová legenda a trenér áčka mužů Milan Wognitsch.

Staré kabiny ragbistů sloužily klubu s malými úpravami od roku 1974. Od té doby byly asi nejviditelnějšími vylepšeními stavba nové kotelny a následné úpravy v klubovně. Současná rekonstrukce řešila daný problém komplexněji.

„Celá stavba se zvedla o jedno patro. V tom horním je nyní celé sportovní zázemí, přibyly například čtyři nové kabiny. Dole je rehabilitace a ostatní správní místnosti. Je to už určitě velmi důstojné prostředí. Teď by zase měli přijít na řadu diváci. Přáli bychom si pro ně postavit tribunku, ale to je zatím hudba budoucnosti a samozřejmě i otázka příštích finančních možností,“ shrnul nejpodstatnější změny sekretář klubu Zdeněk Piňous.

Třešničku na dort přece jen trochu slavnostního dne tak mohou přidat samotní hráči dobrým výsledkem zápasu. Jenže proti Slavii to bude nadmíru těžký úkol. Pražané suverénně vedou tabulku. Jejich jedenáct zápasů znamenalo jedenáct vítězství. Navíc domácím budou chybět Procházka s Bastlem, kteří si přivezli větší šrámy z úvodního utkání na Spartě. Slavia je vysokým favoritem, nicméně předem vyhráno nemá a bylo by příjemné „posvětit“ nový areál vítězstvím.

„To víte, že proto uděláme maximum, ale především máme stále na paměti omlazování mužstva a zkoušení juniorů. Pro mladé hráče je dobré hrát taková těžká utkání. To jsou zkušenosti k nezaplacení. A kdyby se jim podařilo vyhrát, o to líp,“ dodal Wognitsch.

Jednou z technických novinek je také nová elektronická časomíra s ukazatelem skóre, která už bude v provozu. Sekretář klubu Piňous si přeje, aby po závěrečném hvizdu rozhodčích bylo na straně domácích vyšší číslo než na slávistické.

„Kluci ale budou muset pořádně zabojovat. Slavia je v současné době u nás asi opravdu nejlepší a tabulku extraligy určitě vede zaslouženě. Já bych si moc přál, aby zápas potvrdil, že propast mezi první šestkou a námi není tak veliká, anebo alespoň, že se zmenšuje,“ dodal Zdeněk Piňous. Zápas na stadionu v Purkyňově ulici bude mít výkop ve 14.00 hodin.