Všichni od nich čekali výhru a vylepšení své dosavadní nevýrazné bilance. Podceňovaní soupeři bojovali jako lvi, vždyť se na čas loučili se svou domovinou. Hosté ale měli chladnou hlavu a žádné komplikace nepřipustili.

Vyškovské ragby si dál vylepšuje původně dost hrozivé jarní vystoupení. Extraliga pokračovala o víkendu šestnáctým kolem a sedmý Vyškov si po domácím přídělu Petrovicím měl připsat další povinné vítězství. Zlín je poslední a tuhle příčku už neopustí. RC JIMI se tak musel vypořádat s rolí velkého favorita. A zvládl to.

Malé hřiště nahrávalo soupeři

Domácí měli o důvod víc zařadit vyšší rychlostní stupeň, co se týče bojovnosti. Jsou totiž před rekonstrukcí jejich ragbyového stánku a sobotní dopoledne bylo na nějaký čas posledním zápasovým na tomto místě. Vyškovští to dobře věděli. „Zlín dokáže být na svém malém hřišti hodně nebezpečný. Doma se o body pere ze všech sil, zcela něco jiného než na podzim u nás,“ uvědomoval si možné komplikace kouč Milan Wognitsch. Proti hostům hrál ještě jeden fakt. Nemohli se opřít o staronového kapitána Martina Snídala, který ještě raději nechal odpočívat své zraněné rameno.

K nervozitě Vyškov opravdu neměl výraznější důvod. Už v osmé minutě poprvé bodoval. Do poločasu si vytvořil osmibodový náskok a domácí nestačili. „Určitě to byl pro nás jeden z nejhratelnějších extraligových soupeřů, navíc se mi zdálo, že přijel v trochu slepované sestavě. Ale už na začátku uděláme chybu v útoku a bylo to. Nedokázali jsme pokrýt důraznější a silnější hráče soupeře,“ přiznal po utkání zlínský lodivod Martin Kotík.

I druhou část hry měl Vyškov ve své režii. Postupně navyšoval skóre a dokráčel si pro třetí jarní výhru a tím pádem i potvrzení svého sedmého místa v desítce týmů. Překvapila ho snad jen nezlomná zlínská bojovnost v závěru i za jasného stavu. „Opravdu se nevzdali do poslední chvíle. Závěrečná desetiminutovka vypadala, jak kdyby prohrávali o pár bodů. Ale už jsme to v klidu pohlídali. Chtěli jsme na jaře vyhrát tři utkání a máme je. Co na tom, že na Dragonu místo Bystrce. Se zápasem ve Zlíně spokojenost,“ popsal pocity Wognitsch.

Hosté si přes déšť a bahenní nános na tělech odvezli vítězství 27:10, o nějž se položenými pětkami zasloužili Štefánek, Otevřel, Svoboda, Hudák a Doležel, zbývající dva bodíky připsal přesným kopem znovu Svoboda.

Extraliga
16. kolo, sobota 8. května
RC Zlín – RC JIMI Vyškov
10:27 (7:15)
Body Vyškova:
Svoboda 7 (5+2), Štefánek, Otevřel, Hudák, Doležel.
Pořadí KB extraligy ragby:
1. Slavia Praha 63 b., 2. Říčany 62 b., …7. Vyškov 25 b., …10. Zlín 1 b.