V prvním kole na hřišti obhájce titulu sice v podstatě neměli co ztratit, přesto je pro ně výsledek 8:52 velikým zklamáním. Favorizovanému soupeři měli vzdorovat mnohem víc, takto jsou díky vysoké prorážce s nejhorším skóre poslední v tabulce. „Říčany sice mají zkušenější tým, ale my jsme dělali zbytečné chyby, které oni dokázali tvrdě trestat. Toho se prostě musíme zbavit,“ uzavřel „kapitolu Říčany“ asistent trenéra Lodese Martin Hudák.

Veškerá příprava už od prvního tréninku v tomto týdnu směřovala ke Smíchovu. Tatra by pro Vyškovské přece jen měla být hratelnějším soupeřem. Začátkem září sice ve Vyškově v prvním kole základní skupiny Poháru České ragbyové unie vyhrála, ale bylo to těsné vítězství.

„Navíc Vyškovu tehdy chyběli mladí reprezentanti do dvaceti let, kteří byli na soustředění s národním mužstvem. Teď budou domácí kompletní a mnohem nebezpečnější. O to pečlivěji se musíme připravit. Chceme uspět, ale nepředpokládám, že to bude nějaké vysoké vítězství,“ naznačil určitý zdravý respekt ze soupeře trenér Tatry Josef Fatka. Na druhé straně ho může uklidňovat, že do Vyškova zřejmě přiveze kompletní tým.

Stejně jako Vyškovští mají Pražané ze Smíchova na bodovém kontě tabulky nulu. Jenže jejich porážka s velmi silnou Spartou (pozn, red.: 15:30) byla z trochu jiného „soudku“ než vyškovská v Říčanech. „Do poslední minuty to bylo velmi vyrovnané utkání. Rozhodlo opravdu to, že Sparta má vynikající a určitě lepší mužstvo než my,“ sdělil Fatka.

Na rozdíl od Smíchova domácí tým v sobotu kompletní nebude. Při skládání reparátu za Říčany nebudou zranění Martin Pořízek a Spisar. Také několik dalších hráčů má drobná zranění, ale měli by být k dispozici. „Na tréninku jsme klukům zdůraznili, že uspět můžeme jen při maximálním nasazení a koncentraci. Nejen Říčany, ale i ostatní soupeři jsou natolik zkušení, aby naše chyby trestali. Náš vzájemný pohárový zápas ukázal, že se Smíchov porazit dá. Věřím, že můžeme uspět třeba tlakem roje na jejich útok, kde je Tatra přece jen zranitelná,“ naznačil Hudák jednu z možných cest k úspěchu v sobotním duelu.

On i jeho svěřenci dobře vědí, že v letošním ročníku extraligy může mít každý získaný bodík cenu zlata. Osmičlenná soutěž se pro příští sezonu bude zužovat na šest mužstev.

Extraliga

2. kolo:

JIMI Vyškov – Tatra Smíchov

Sobota 24. září, 11.00 hodin

Areál Jana Navrátila, Nádražní ul.