Podobné, nebo téměř jistě ještě o dost peprnější výroky mají za následek nedohrání sobotního duelu druhého kola nejvyšší české ragbyové soutěže, Poháru KB 2008, mezi domácím Vyškovem a Havířovem. Vše to má na svědomí hříšník z hostujícího celku.

Před utkáním padla úloha favorita jednoznačně na Vyškov. Ten sice prožil minulý týden nečekané problémy v Olomouci, ale díky novému typu soutěže, v němž došlo ke spojení dvou výkonnostně odlišných soutěží, ho i tentokrát čekal papírově lehčí soupeř. „Hráčům jsem ale říkal, že nás nečeká v žádném případě nic lehkého. Nemají v těchto zápasech co ztratit, takže jsem kluky namotivoval, jak jen to bylo možné,“ vyhlásil kouč domácích Milan Wognitsch. To ovšem ani on, ani nikdo jiný netušil, jaký závěr ragbyové odpoledne bude mít.

Střetnutí probíhalo podle představ Vyškovských. Tedy minimálně výsledkově, když hosté se nezmohli prakticky na žádný body zavánějící útok, zatímco JIMI se prosadilo. Na začátku druhé půle vedlo už 15:0, o co se zapříčinili položenými pětkami Koutný s Juřínkem, a své spoluhráče nenechal na holičkách ani přesně mířenými kopy za tři a dva body Procházka. Vyškov tak mířil k jasnému triumfu. „Určitě to bylo lepší než minulý týden, ale ještě pořád jsme dělali technické chyby, chce to ještě hodně práce,“ nepřeceňoval průběh Wognitsch.

Jestli by ale domácí dále navyšovali skóre, nebo se zvedli naopak hosté, to už se nikdo nedozví. Zapříčinil to havířovský zadák Kozubík, nebo spíše jeho nervový kolaps. Ve třiapadesáté minutě přišli Havířovští o míč, přičemž Vyškov zahrál nečistě. To rozlítilo Kozubíka natolik, že vběhl do protihráčů.

Rozhodčí Bednařík tak neměl jinou možnost, než ukázat provinilci jeho už druhou žlutou kartu a vzápětí tedy i červenou. To ale momentální pomatení smyslů vyloučeného ještě znásobilo. Vzal sudímu karty z ruky, pokusil se je roztrhnout a když přišel na to, že to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, prostě je zahodil. Samozřejmě ani verbální komunikace havířovského antihrdiny nezůstala za jeho činy pozadu a počastoval arbitra mnoha nadávkami. Hlavní rozhodčí Jaroslav Bednařík udržel klid, přihlížel celému ději a pak rozhodl, že utkání pro inzultaci rozhodčího ukončí. „Je jasné, že to byl chvilkový zkrat. Utkání nebylo přehnaně nervózní a rozhodčí utkání podle mě zvládal výborně.

Upřímně, tohle jsme s kolegy ještě nezažili,“ popsal dojmy trenér Vyškova.
O konečném resumé z celého extempore rozhodne disciplinární komise. Je však prakticky jisté, že Vyškovu bude přiřknuto kontumační vítězství. I s tím ale není Wognitsch z logického důvodu úplně spokojen. „Nikdo neví, kolik by to skončilo, kdyby se dohrávalo. Každopádně při současném systému hodnocení nám v podstatě unikne možný bonusový bod za čtyři položené pětky, a i ten je často dost důležitý,“ dodal.