Na dvoudenní mistrovství republiky sedmičlenných týmů se přihlásilo dvanáct klubů. Vyškovští po tříleté odmlce a jak před odjezdem do hlavního města řekl kapitán mužstva Martin Kovář, víceméně proto, aby si po neplánované koronavirové pauze kluci sáhli na míč a trochu se rozběhali. Ovšem dělali to tak důsledně, že z toho nakonec byla účast ve finále a druhé místo.

MČR 7s 2020 mužů

Výsledky Vyškova v základní skupině: Brno-Bystrc - Jimi Vyškov 5:43, Praga Praha - Vyškov 7:19, Vyškov - České Budějovice 43:7.
Pořadí: 1. Vyškov 9 bodů, 2. Praga Praha 7, Brno-Bystrc 3, 4. České Budějovice 3.
Čtvrtfinále: Tatra Smíchov – Liberec 64:0, Mountfield Říčany - RC Brno Bystrc 31:7, Jimi Vyškov - Sparta Praha 41:5, Přelouč - Praga Praha 17:14.
Semifinále: Smíchov – Přelouč 36:0, Říčany – Vyškov 7:12.
Finále: Smíchov – Vyškov 40:0.
O 3. místo: Přelouč – Říčany 0:14.
Další pořadí: 5. Praga Praha, 6. Brno-Bystrc, 7. Sparta Praha, 8. Liberec, 9. Dragon Brno, 10. Titáni Nové Město na Moravě, 11. České Budějovice, 12. Sokol Mariánské Hory.

„Chtěli jsme si hlavně dobře zahrát. Sice jsme si i věřili, ale medailové umístění bylo spíše tajným přáním. Takže je to velká spokojenost a motivace do hlavní sezony,“ radoval se kapitán.

Do Prahy odjelo třináct hráčů: Adam Soural, Petr Pořízek, Luboš Svoboda, Radim Trunečka, David Šenk, Jiří Pantůček, Miroslav Procházka, Ladislav Mazal, Lukáš Voráč, Radek Fialka, Pavel Pytela, Ondřej Kovář a Martin Kovář.

Základní skupinou Vyškovští prošli poměrně hladce. V utkáních se pravidelně střídali. Výhra nad Pragou Praha rozhodla o tom, že do čtvrtfinále postoupili z prvního místa. Tam ovšem narazili na pražskou Spartu, která měla být jedním z favoritů. Hladké vítězství proto trochu překvapuje.

„V patnáctkovém ragby by Sparta byla samozřejmě jasným favoritem, ale sedmičky se hrají trochu jinak. A můžeme se jen dohadovat, jaký význam jim Sparta dává. V každém případě jsme si tu dřinu vynahradili v semifinále s Říčany. To bylo mimořádně těžké utkání a ukázalo se, že nás stálo hodně sil. Ve finále jsme na Tatru prostě už nestačili,“ přiznal Kovář.

Ve finále s Pražany Vyškovští prohráli 0:40, bronz putuje do Říčan po jejich výhře nad Přeloučí 14:0.

Další přípravné zápasy sehraje tým trenéra Milana Šťourače až v srpnu. Letní příprava ovšem probíhá dvakrát týdně v Lulči pod vedením kondičního trenéra Františka Langera.