Poslední medaile této sezony a ostatní umístění si rozdělí šestice, která se kvalifikovala z předchozích tří turnajů: pražské týmy Tatry Smíchov, Pragy, Sparty a Slavie, Říčany a Vyškov. Hraje se ve dvou skupinách a turnaj rozehraje v 10.00 hodin zápas Slavia – Říčany. Program pak bude ubíhat mílovými kroky, protože zápasy se hrají na dvakrát deset minut.

Ve vyškovských dresech minulou sobotu potvrdila postup sestava: Martin, Jan a Ondřej Kovářovi, Trunečka, Petr Pořízek, Kyncl, Hejč, Fládr, Mendham, Spisar, Monček a Fialka. Ta by se neměla moc změnit. „Zatím vím jen, že z pracovních důvodů bude chybět Neal Mendham a naopak do sestavy se vrátí kapitán Luboš Orel. Ale uvidíme ještě před turnajem. My, jako trenéři, jsme žádné cíle nestanovili. Už jsem říkal, že pro naše mladé hráče je to především získávání zkušeností z důležitých utkáních. Ale účast v semifinále by nebyla špatná,“ řekl hlavní kouč sedmičkového týmu Dušan Lodes.

Ten za hlavní favority považuje především obhájce titulu Pragu Praha, silní by měli být Sparťané a Tatra Smíchov. „Poslední kvalifikační turnaj se hrál u nás a byli jsme v něm třetí. Jenže teď se dá čekat, že Pražáci přistoupí k finále úplně jinak a přijedou v úplně jiných a o hodně silnějších sestavách. Před týdnem jim chyběli reprezentanti, nyní určitě hrát budou,“ upozornil Lodes.

Sedmičkové ragby je mnohem rychlejší a útočnější, než klasické o patnácti hráčích. Lodes říká, že se v něm víc pozná, jak na tom ten který hráč ragbyově skutečně je. Zmíněný kapitán mužstva Luboš Orel patří ke zkušenějším hráčům a této formě ragby přisuzuje i budoucnost. „Hráči mají víc prostoru, prosazuje se technika, bývá dosaženo více bodů. Pro diváky je to určitě hodně atraktivní. Já si myslím, že má budoucnost i u nás, přestože zatím je na okraji zájmu. Bohužel i ze strany vedení ragbyové unie. Třeba pro mládež prakticky nejsou žádné turnaje, ale věřím, že se to časem změní,“ pozval diváky Orel.

Jako správný kapitán je v plánech pro sobotu odvážnější. „Hrajeme přece doma a to by měla být výhoda. Před domácími diváky se musíme předvést co nejlíp. Ale nejprve se musíme dobře připravit. Myslím si, že můžeme překvapit. Máme mladý tým a u mladých se těžko odhaduje, v jaké formě zrovna jsou. O medaili se určitě porveme,“ zdůraznil Orel.

Ve skupině se Vyškovští utkají nejprve s Tatrou Smíchov a pak se Spartou. První dva týmy z obou skupiny postoupí do semifinále.

MR v sedmičkách

Vyškov, sobota 9. července

Zahájení v 10.00 hodin

Zápasy RC JIMI:

10.20 Vyškov – Tatra Smíchov

11.00 Vyškov – Sparta

Play off:

13.00 zápas o 5. místo

13.30 zápas o 3. místo

14.00 finále