Hned v prvním zápase nové sezony přidělil extraligový los ragbistům JIMI RC Vyškov jarního finálového soupeře ze Smíchova. A znovu byli úspěšnější Jihomoravané.

Přitom úvod utkání pro domácí celek nevypadal úplně ideálně. „Musím se přiznat, že jsem měl před zápasem mírné obavy, protože naše letní příprava zdaleka nebyla ideální a navíc jsme nastoupili hned bez několika zraněných opor. A když Tatra už v 7. minutě položila pětku, tak mi trochu zatrnulo. Nakonec to ale dopadlo líp, než jsem čekal," přiznal trenér Pavel Pala.

Už do poločasu vyškovští otočili skóre na 11:5 a po přestávce nedali soupeři šanci na zvrat. „V kabině jsme si o půlce připomínali, že nesmíme dopustit to, co v posledním finále, kdy Tatra po přestávce převzala iniciativu. Tentokrát jsme to zvládli výborně," pochvaloval si Pala, který speciálně ocenil výkon Jakuba Doležela. „Chystá se pracovně do Ruska, a tak prakticky celé léto netrénoval. Jelikož jsme ale měli několik absencí, tak nám ještě vypomohl a zvládl to skvěle," dodal kouč.

Oporou týmu byl kapitán Martin Kovář, který sám zaznamenal 13 bodů díky položené pětce, dvěma trestným kopům a dalšímu kopu po pětce. „Byl to hodně těžký úvod sezony a jsme moc rádi, že jsme ho zvládli. Tatra by měla být společně se Spartou naším největším soupeřem v cestě za obhajobou titulu," připomněl Kovář.

Vyškovské ragbisty čeká příští víkend předposlední turnaj domácí soutěže v sedmičkách, další extraligové utkání sehrají 24. září na hřišti Pragy.

ANTONÍN ZABLOUDIL