„Papírově jsou Říčany opravdu výkonnostně horším týmem než Smíchov nebo Praga, ale podcenit se nedají. Každopádně nastoupíme v nejsilnější možné sestavě a uděláme maximum pro výhru," uvedl trenér Pavel Pala.

V prvním extraligovém kole měl Vyškov volno, poté v repríze posledního finále zdolal Tatru Smíchov 30:10. Před týdnem pak prohrál 23:29 na hřišti Pragy, tedy týmu, který se z titulu radoval před Vyškovany, a to hned dvakrát v řadě.

Malou předehrou před duelem s Říčany bylo středeční finále Elitní série v sedmičkovém ragby, které se konalo na hřišti Pragy v Praze-Vysočanech. „Skončili jsme na posledním šestém místě, ale to bylo dané tím, že jsme odjeli pouze v sedmi lidech, a to byl ještě jeden hráč zraněný. V celkovém pořadí jsme ale udrželi čtvrtou příčku, která nám zajišťuje účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže sedmiček. Tím jsme splnili cíl. Naší jasnou prioritou je ale extraliga," zdůraznil Pala, který na sedmičkách šetřil některé opory, protože nechtěl zbytečně rozšiřovat marodku týmu.

„Už tak nám budou chybět dlouhodobě zranění Adam Soural a Jan Školař, k nim pak nově přibyl s ramenem Radim Trunečka a také Marek Jordánek, který má nějakou záhadnou nemoc. Naopak je s námi stále Jakub Doležel, jenž se chystá na pracovní pobyt v Rusku. Sice mu přejeme úspěchy v zaměstnání, ale věříme, že s námi zůstane co nejdéle," dodal Pala.

Utkání s Říčany se hraje v sobotu od 14 hodin.