Zítřejší soupeř Vyškovanů se letos v extralize rozjížděl pomaleji, ale postupně nejvyšší soutěž zase ovládal suverénně. V posledním kole to potvrdil výhrou nad Pragou Praha 40:19, čtrnáct dnů před tím Říčany přehrály druhou v pořadí Tatru Smíchov 27:17. Vyškov porazili v obou zápasech a všechno to staví Mountfield do role mimořádně výrazného favorita. Nový kouč JIMI Karel Berounský ovšem už po výhře na Spartě upozornil, že »šiška je šišatá« a rozhodovat bude momentální rozložení sil a psychika v konkrétním utkání.

Extraliga XV
Semifinále:
RC Mountfield Říčany – JIMI RC Vyškov
Sobota 25. 5. (14.00), stadion Josefa Kohouta, Široká ulice.
Letošní zápasy v základní části: Říčany – Vyškov 28:13, Vyškov – Říčany 31:53.

„Nemyslím si, že v Říčanech budeme bez šance. Souhlasím, že jsou favoriti, ale my jsme s nimi v posledním utkání doma nějak výrazně neprohráli. Vlastně zápas rozhodly dvě naše neuznané, pětky, které byly regulérní. Teď ale bude hodně důležité, aby se zranění kluci dali za týden alespoň nějak do pořádku,“ naznačil po svém prvním odkoučovaném utkání na vyškovské lavičce.

Dění v klubu v tomto týdnu potvrdilo, že tým vzal jeho příchod velice vážně a jako novou motivaci, výrazně se zlepšila tréninková morálka. Trénovalo se denně dvoufázově, někteří hráči si dokonce vzali na přípravu dovolenou.

„Za sedm dní se toho moc stihnout nedá, včetně v regeneraci, ale myslím si, že jsme v daných možnostech udělali v přípravě maximum. Samotný zápas pak musíme odehrát s maximální koncentrací a disciplínou, určitě bude potřeba trochu toho sportovního štěstí a musíme se pokusit využít každou příležitost ke skórování,“ naznačil Berounský.

Je nasnadě, že hru bude mít postavenu na klíčovém muži Jiřím Pantůčkovi, který prakticky rozhodl zápas na Spartě. Jinak má s kádrem spíše problémy. Chybět bude dlouhodobě zraněný rojník Radim Trunečka, větší či menší šrámy si léčilo hned několik dalších hráčů.

„Bohužel musíme provést několik vynucených změn v sestavě. Takže někteří mladí hráči dostanou šanci ukázat, co v nich je. Věřím, že i s těmito změnami budeme schopni předvést kvalitní výkon,“ je přesvědčený trenér JIMI.

Mountfield Říčany vyhrál poslední tři ročníky domácí nejvyšší soutěže a šňůru by rád navázal čtvrtým »korálkem«. Z vyjádření šéfa lavičky na unijních internetových stránkách zle odpodit, že si nějaké komplikace v semifinále moc nepřipouští.

„S tím, jak se blíží play-off, tak se zvyšuje koncentrace a nasazení na trénincích. Teď je jen potřeba tohle všechno převést do zápasu. Vyškov se může snažit nacvičit nějaké speciální rozehrání. Z vlastní zkušenosti ale vím, že takový nácvik stojí spoustu tréninkového času za pár dnů to stejně nějaký efekt přinést nemusí. Víme jak Vyškov hraje. Jsou velice silní ve hře jeden na jednoho a dokážou udržet živý balón a tím si vytvářet přečíslení. Obrana a hra jeden na jednoho bude klíčové,“ už vážně říčanský lodivod poukázal na silné stránky soupeře.

I Němeček připomněl výpadky v sestavě z důvodů zranění.