Zatímco finále Vyškovští hráli na domácím hřišti a oba týmy byly silně nekompletní, v Říčanech nastoupí v domácích dresech sebevědomý lídr tabulky. Mountfield navíc všechna čtyři odehraná utkání vyhrál, z toho třikrát venku, a k maximálnímu zisku dvaceti bodů mu chybí jediný. Ten „ztratil" po vítězství na Slavii 20:19.

Lídr si věří

Domácí tábor netají, že se mu na vrcholu líbí. „Já jsem nikdy, a to ani minulou sezonu, nepochyboval, že patříme na špičku extraligy, ale první náš cíl je dostat se do bojů play-off," prohlásil v rozhovoru pro klubové webové stránky před utkáním s Vyškovem hlavní trenér Martin Javůrek.

Toho těší získané plusové body, ale ještě víc výkony mužstva. „Nechci říct, že mě to překvapuje, jsem samozřejmě rád za každou výhru a jsem spokojen za bonusové body, které nám minulou sezonu na konci základní části extraligy chyběly. Nyní máme před sebou ještě tři hodně těžká utkání, kam počítám i v současné době výborně hrající Vyškov," dodal trenér Říčan.

Hosté ovšem pojedou k utkání velice skromně. Už pro pohárové finále museli trenéři Martin Hudák a Pavel Pala povolat pomoc z řad bývalých hráčů, kteří už ragbyové nádobíčko pověsili na pomyslný hřebíček. „Teď je situace ještě horší. Jan Školař, David Brtníček a Jirka Pantůček odjeli na sraz juniorské reprezentace a pro zranění nám chybí šest hráčů. Navíc někteří další mohou hrát jen se sebezapřením, jako třeba Neal Mendham. Největší problémy máme se složením útoku," vypočítal negativa Hudák, který také bude připraven v případě potřeby do utkání nastoupit.

Extraliga 5. kolo:
RC Mountfield Říčany – RC JIMI VyškovSobota 26. října, 14.00 hodin
Stadion J. Kohouta, Široká 152

Mezi šestici zraněných stále patří i kapitán mužstva Martin Kovář. Po pohárovém finále sice naznačil, že v Říčanech už svým spoluhráčům pomůže, ale pro průtahy s léčením těžkého svalového zranění se připravuje spíš na comeback až v příštím zápase v Brně-Bystrci. „Tam už bych měl hrát a hrozně mě štve, že nemůžu už teď. Ale nechci nic uspěchat. Budu sice na střídačce, ale na hřiště bych šel opravdu jen za kritické situace, kdyby nás v průběhu zápasu bylo málo," posteskla si jedna z opor mužstva.

Říčany by se rády vrátily na ligový trůn, z něhož je letos na jaře sesadila Tatra Smíchov. Pro tuto sezonu rozšířily a omladily kádr. Přitom zkušených hráčů mají stále hodně včetně hrajícího Javůrkova asistenta Jana Rohlíka, kapitána Pavla Čamrdy či Michala Schlangera. Navíc vše nasvědčuje tomu, že v sobotním utkání budou kompletní.

Favorit je jasný

Proti Vyškovu jsou tedy velkým favoritem, ale Hudák vidí i možnost překvapení. „Prakticky nemáme co ztratit a je znát, že po poháru jsme na tom psychicky velice dobře. O výsledku si sice iluze nedělám, ale bát se nebudeme a dopředu nic nevzdáme. Říčany jsou samozřejmě silné, ale zároveň ještě nehrály s těmi nejsilnějšími soupeři, jako je Tatra či Pragovka," ujistil o bojovnosti svých svěřenců hrající člen trenérského tandemu.

V základní skupině poháru unie Vyškov doma Říčany porazil 36:9 (14:6) a vyřadil je tak z dalších bojů. Před dlouhou reprezentační a pohárovou přestávkou Vyškovští rovnež doma smolně ztratili dobře rozehraný zápas se Slavií. V poločase vedli 15:5, ale po přestávce už bodovali jen hosté až na konečný výsledek 15:29. Mountfield vyhrál v Brně-Bystrci 39:22, před tím zmíněné utkání na Slavii, ve druhém kole porazil doma Spartu 25:13 a v premiéře nového ročníku si přivezl body z trávníku Dragonu Brno po hladkém vítězství 38:10.