Pro nejvyšší soutěž získal RK Petrovice pět zkušených posil a ve Vyškově potvrdil slova svého trenéra Pavla Hodana, že se nebude bát ani soubojů s největšími favority.

S obhájcem stříbra Petrovičtí sehráli vyrovnanou partii. První body inkasovali až ve dvacáté minutě po proměněném trestném kopu Martina Kováře a tento stav svítil na ukazateli skóre ještě tři minuty před koncem poločasu.

V tu chvíli položil první domácí pětku Miroslav Procházka a Martin Kovář následně upravil poločasové skóre na 10:0. „Přiznávám, že jsme očekávali malinko jednodušší zápas. Soupeř ale byl velmi dobrý v obraně a také dokázal velmi rychle zaútočit. Zejména v závěru nás dost tlačil a dokázal využít každé naší chybičky. Třeba únik jejich desítky, Michala Kučery, jsme zastavili jen s velkými potížemi, a kdoví jestli by se to vůbec podařilo, kdyby hráč nebyl po zranění. Na druhé straně ale to, že jsme ubránili nulu, vidím jako pozitivum," sdělil trenér Vyškovanů Pavel Pala.

Domácí trenérské duo Pala –Martin Hudák se muselo obejít bez reprezentanta do dvaceti let Jiřího Pantůčka, který odešel za profesionálním chlebíčkem do Francie. Tento týden ho bude následovat další mladík David Brtníček, takže trenéři mají v ligové přestávce čas přemýšlet o tom, kdo je nahradí.

A reprezentační pauza může být pro Vyškov delší než plánovaný jeden týden. Další zápas by Vyškovští měli odehrát 26. září doma s Tatrou Smíchov, ale Pražané pořádali o odklad. Stejně tak Vyškovští požádali Spartu pro utkání pátého kola, které by se mělo hrát 3. října. Obě žádosti jsou v řešení.

Extraliga – 3. kolo:

JIMI Vyškov – RK Petrovice 17:0

Poločas: 10:0. Body: M. Kovář 7 (3, 2× 2), Procházka 5 (5), Chalabala 5 (5).

Sestava: D. Brtníček, Frič, D. Jaroš, Monček, Trunečka, M. Pořízek, Procházka, O. Kovář, P. Pořízek, M. Kovář, Soural, Mazal, Juřínek, Fialka, Chalabala – J. Školař, Coute, Horák, Nevyjel, Jordánek, Novák, Gibala. Trenéři: Pavel Pala, Martin Hudák.

Další výsledky: Tatra Smíchov – Praga Praha 28:32 (7:26), Sparta Praha Dragon Brno 10:24 (10:5), Říčany Slavia Praha 15:6 (7:3).

1. Praga 3 3 0 0 99:57 15
2. Říčany 3 3 0 0 94:30 14
3. Vyškov 3 2 0 1 88:34 9
4. Smíchov 2 1 0 1 59:62 7
5. Dr. Brno 3 1 0 2 59:93 7
6. Slavia 2 1 0 1 59:15 5
7. Petrovice 3 0 0 3 24:76 0
8. Sparta 3 0 0 3 22:118 0