Ten jeden bod Praga ztratila, nebo přesněji nezískala jako plusový, před čtrnácti dny v Brně s Dragonem, kde vyhrála 14:7. Vyškovští na brněnském trávníku minulý týden zvítězili podobně nízkým skóre (21:13) a téměř stejným rozdílem, takže se nabízí odhad, že souboj třetího týmu s lídrem tabulky bude vyrovnaný. „Viděl jsem video ze zápasu Pragy v Brně a moc mě to nepřesvědčilo. Bylo to takové zvláštní, průměrné utkání. Nicméně ta vítězná série Pragy je naprosto jasná a svědčí, že Praga je opravdu o kus dál než my ostatní," nechal trenér domácího Jimi RC Pavel Pala otázku na možný průběh sobotního souboje otevřenou.

Jisté je, že Pražané disponují nejkvalitnějším hráčským kádrem, což dokladují jména jako Robert Voves, Petr Čížek, Pavel Syrový, k nimž před touto sezonou přibyl další skvělý hráč Pavel Vokrouhlík ze Sparty. A to jsou jen špičky velmi široké a kvalitní základny a není náhoda, že B tým Pragy aktuálně vede tabulku první ligy. Ve Vyškově je tedy favoritem, ať už přijede v jakémkoliv složení.

I proto, že domácí trenérské duo Pavel Pala – Martin Hudák počítá absence hráčů a otazníky na starty dalších. Určitě nebudou hrát Radek Fialka, Michal Juřínek a Radim Koutný, velmi nepravděpodobný je start Jiřího Pantůčka, Martina Kováře, Lukáše Chalabaly a Martina Pořízka. „Uvidíme, v jaké stavu budou těsně před zápasem. Já chápu a cením si toho, že takové utkání si nechtějí nechat ujít, ale my musíme myslet i na to, že nás po reprezentační pauze za čtrnáct dnů čeká důležitá dohrávka s Tatrou Smíchov," upozornil Pala.

Mistr republiky z posledních dvou let Praga v minulém kole hladce vyhrál v Petrovicích 46:10 a s Vyškovem to bude letošní už čtvrté vzájemné utkání. Bilance zatím hovoří ve prospěch Pražanů, přičemž hlavně vyhráli ten nejdůležitější zápas o mistrovský titul. Pro Pragu letošní extraliga skončí, Vyškov dohraje zápas s Tatrou Smíchov 28. listopadu a se Spartou až na jaře.

Extraliga – 9. kolo: Jimi Vyškov – Praga Praha

Sobota 14. Listopadu, 14.00 hodin, areál Jana Navrátila, Purkyňova ulice.

Letošní vzájemná utkání: Vyškov – Praga 32:20 (2. května), Praga Praha – Vyškov 41:7 (30. května – finále extraligy), Praga – Vyškov 29:17 (5. září).