„I když je to pohár, já se na zápas musím dívat i jako na přípravu. Ale výhra je pro nás důležitá. Ani tak pro ty body samotné, jako pro psychiku. Mladé mužstvo potřebuje vyhrávat, potřebuje získat zdravé sebevědomí,“ řekl před utkáním Lodes.

Podle těchto „not“ se také utkání vyvíjelo. Jako první sice zahrozili domácí, když hrající kapitán Tomáš Krejčí neproměnil trestný kop z ideální střelecké pozice proti háčku, ale pak už se hrálo především před pětkovištěm domácích. Skóre otevřeli v deváté minutě pětkou Neal Mendham a dvěma body po kopu Martin Kovář. Pak už téměř pravidelně narůstalo, a to ještě řadu dobře rozehraných akcí hráči nedotáhli do konce.

„Výsledek beru, i když jsem si možná před zápasem myslel, že by skóre mohlo být blíž k šedesátce. Ale postupně jsme prostřídali všechny hráče z lavičky, což byl také záměr, a to se také na hře projevilo. Ale s tím, co jsme předvedli herně, jsem vcelku spokojený. Jistě, stále děláme chyby, které by silnější soupeř dokázal potrestat víc. Ale snažíme se je odstraňovat postupně, zápas od zápasu. Někdy to jde líp, někdy hůř,“ ohlédl se za utkáním Lodes.

Hráči obou týmů určitě ještě měli v hlavách dva jarní barážové souboje o účast v extralize. Zejména v tom brněnském byli domácí Vyškovu hodně důstojným soupeřem, a proto moc chtěli Lodesovým svěřencům porážky oplatit.

„Byli jsme kompletní a zápas jsme brali opravdu hodně prestižně. Jednak jako jakýsi vrchol naší přípravy a jednak jako derby. Proto jsme hodně zklamaní. Možná jsme se až moc přemotivovali. Výsledkem se ani moc nezabývám, ale chtěli jsme se víc dostat do zápasu. Víc to soupeři znepříjemnit. Vidím, že se ve Vyškově pracuje dobře. Že Vyškov hraje to své dobré a hodně pohyblivé ragby,“ sportovně přijal porážku trenér Krejčí.

Kádr pro extraligu

Ve vyškovské sestavě chybělo několik hráčů, nicméně Lodes potvrdil, že tohle je v podstatě osa mužstva, které bude bojovat v extralize. V podobné sestavě by se jeho mužstvo mělo představit v sobotu doma proti Slavii. „To bude těžší prověrka. Ale před domácím publikem hráváme líp. V každém případě nebudeme tolik bořit beton soupeře. Slavia určitě přijede víc hrát, takže bychom měli útočit do víc otevřené obrany,“ naznačil představy o posledním utkání základní skupiny Poháru ČRU kouč Lodes.

Pohár České ragbyové unie

2. kolo:

Bystrc – Vyškov 7:48 (7:26)

Body: M. Kováč 11 (2, 2, 2, 2, 3), O. Kovář 10 (5, 5), Mendham 5, Svoboda 5, Trunečka 5, Orel 5, Jordánek 5, Chalabala 2 – Havlíček 5, Krejčí 2.

JIMI: Doležel, Jan Kovář, Petr Novotný, Hejč, Trunečka, Martin Pořízek, Mendham, Ondřej Kovář, Josef Toman, Orel, Luboš Spisar, Bastl, Martin Kovář, Radek Fialka, Svoboda – Radek Tesař, Tomáš Berka, Skřek, Chalabala, Jordánek.

3. kolo:

JIMI Vyškov – Slavia Praha

Sobota 3. srpna, 13.00 hodin. Areál Jana Navrátila