Tradiční rivalové svá úvodní utkání jarní částí extraligy prohráli. Brňané v Říčanech (22:36), Vyškov doma s Pragou Praha (12:38). Oba ve vzájemném souboji věří v reparát.

V tabulce poslední Dragon pro to má pádný důvod v průběhu zápasu na hřišti soupeře. „V Říčanech jsme uhráli zajímavý výsledek. Myslím, že i dobrý. Navíc do třiatřicáté minuty jsme měli převahu a měli jsme ji zúročit víc. Bohužel jsme pak udělali chyby, které soupeř potrestal, takže jsme si to vlastně prohráli sami. Ale byli tam i pozitivní věci a utkání nám ukázalo, na čem ještě musíme zapracovat," vrátil se k jarní premiéře brněnský trenér Otto Scheiner.

Říčany sice už ve druhé minutě vedly 7:0, ale v patnácté Brno otočilo na 7:12. Ke své smůle, jak naznačil Scheiner, dostalo body do „šatny". Tři minuty před koncem poločasu položil pětku domácí Rohlík a do přestávky získali domácí desetibodové vedení 22:12. To si už ve druhém poločase zkušeně kontrolovali, přičemž Dragon korigoval výsledek až v prodloužení. „Brno nás na začátku trochu překvapilo, ale fakt jsem se o výsledek zápasu nebál. Vím, že máme silnější tým, ale i silnější lavičku. Zvlášť, když Brno přijelo jen s osmnácti hráči," konstatoval říčanský kouč Martin Javůrek.

V domácím prostředí bude brněnská střídačka určitě mnohem početnější. Scheiner hlásí kompletní tým a odhodlání vykročit k záchraně. „V zimě sice ze zdravotních důvodů odešel z kádru Břeťa Vlk, ale někteří zajímaví hráči se vrátili. Absolvovali jsme kvalitní zimní přípravu s akcentem na fyzičku. Trénovali jsme čtyřikrát v týdnu, takže v kondici by problém být neměl. Na zápas s Vyškovem se hodně těším. Chceme prodat to, co jsme natrénovali, vlastně by se teď mělo ukázat, jak dobře jsme v zimě pracovali. Já jsem přesvědčený, že mužstvo je připravené dobře a že je schopné se zachránit," odhalil jarní plány Dragonu nový kouč.

Vyškovské cíle pro druhou polovinu soutěže byly odvážnější a mají-li takové zůstat, měli by svěřenci trenérů Martina Hudáka a Pavla Paly v Brně vyhrát. Bohužel, na rozdíl od Dragonu, nebude vyškovská parta kompletní. Ke zraněnému kapitánovi Martinu Kovářovi se po Pragovce přidala i další útoková spojka Lukáš Chalabala a veliký otazník visí nad startem Michala Juřínka. „Prakticky se nám tak rozpadl útok, ale ještě horší je poznatek z prvního utkání. Ukázalo se, že Martin Kovář nám chybí víc, než jsme si byli ochotní připustit. S tím se ale musíme vyrovnat a přes oslabení chceme v Brně vyhrát, i když je jasné, že to bude velice těžký zápas," sdělil Pala s tím, že Kováře a Chalabalu nahradí v sestavě mladý talent Jiří Pantůček.

Extraliga 9. kolo:

Dragon Brno – JIMI Vyškov

Sobota 29. března, 15.00 hodin, hřiště Brno-Maloměřice, Cacovická ulice