Pokud zvítězí, utečou svému soupeři o pět bodů, přičemž se nedá čekat, že by se na pátou příčku posunul Dragon Brno. Ten doma hostí dosavadního suveréna soutěže Pragu Praha. Tabulka ovšem trpí velkým počtem odložených zápasů. Vyškovští budou s Tatrou Smíchov dohrávat po skončení letošního programu a se Spartou dokonce až na jaře.

Původní termín dohrávky byl na státní svátek 28. října, ale Sparta pořádala o další odklad. „O první odložení jsme požádali my a Sparta nám vyšla vstříc, teď má nějaké problémy ona, takže nyní jsme zase souhlasili my. Herní výpadky nejsou příjemné, ale tentokrát nám to nevadí. Odpočinuli jsme si a doléčili nějaké ty drobné šrámy," vysvětlil důvody druhého odkladu trenér Jimi Vyškov Pavel Pala.

To sobotní soupeř Vyškovských Slavia jedno zápasové manko ve středu umazal vítěznou dohrávkou s Petrovicemi (26:21). Zisk pěti bodů byl ale podle trenéra Karla Nešpora draze zaplacen. „Už předtím jsme měli moc zraněných hráčů a ve středu k nim přibyli další. Opravdu nevím, kdo proti Vyškovu bude hrát. Sestavu udělám až podle toho, kdo na zápas přijde," posteskl si kouč Slavie.

Palovy starosti jsou v tomto ohledu mnohem menší. Davidu Jarošovi dal po svatbě volno a otazník visí jen nad startem Jakuba Doležela, který má dlouhodobé problémy s kolenem. Se Slavií se jeho týmu loni dařilo a v sobotu by chtěl na dvě vítězství navázat dalším. „Věříme si, ale jednoduché to rozhodně nebude. Slavia je pro mě v současné době dost nečitelný tým. Má nové trenéry, které neznám, a ani jsme ji neviděli hrát, takže nevíme, co dnes praktikují. Ale věřím, že si s tím poradíme," řekl Pala.

Slávistický Nešpor staví Palův tým do role favorita. „Vyškov je pro mě mužstvo, které hraje nejhezčí a nejatraktivnější ragby v celé lize. Mně se jeho herní projev moc líbí. Je to mladý tým, dynamický, kluci jsou v útoku velmi rychlí a mají dobrou obranu. Když podáme nadstandardní výkon, můžeme mu být vyrovnaným soupeřem, nebo třeba i vyhrát. Ale když nám to naopak nepůjde, může to skončit hodně špatně," nechal si kouč Slavie přece jen trochu pootevřená vrátka.

Zřejmě to tedy se stavem slávistického kádru nebude až tak špatné. Koneckonců i z Nešporova hodnocení dosud odehraných zápasů vyplývá, že v sešívaném táboře panuje klid a zápas s Vyškovem mu zas moc starostí nedělá. „Co se týká získaných bodů, tak jsme v podstatě spokojení, tak nějak jsme to plánovali. Horší je to s výkony, ty jsme si představovali jinak, ale do značné míry je to dáno těmi zraněními. Takže teď především chceme nějak dohrát podzim a dát se dohromady pro jaro. To bude pro nás klíčové," zdůraznil trenér Slavie.

Po Slavii čeká vyškovské ragbisty prestižní jihomoravské derby s Dragonem Brno. Příští sobotu se bude hrát tradičně na hřišti v areálu Dragonu v Maloměřicích. Padla tedy varianta, že v rámci propagace ragby se derby přemístí na starý opravený fotbalový stadion za Lužánkami. „Ano, jednali jsme o této možnosti. Bylo by to hezké, ale nebyli jsme schopni dát záruky za přísná bezpečnostní opatření," vysvětlil prezident Dragonu Jiří Valášek.

Extraliga – 7. kolo: Slavia Praha – Jimi Vyškov

Sobota 31. října, 14.00 hodin, stadion Praha 10 – Vršovice

Zápasy v minulé sezoně: Slavia–Vyškov 10:30, Vyškov–Slavia 27:0.

Další dvojice 7. kola: Sparta Praha – Petrovice, Mountfield Říčany – Tatra Smíchov, Dragon Brno – Praga Praha.