Trenér Vyškovanů Pavel Pala měl sice k dispozici více hráčů, než v posledních zápasech, ale marodka je stále početná. Proto přivítal, že mu před zápasem nahlásil nástup i Radim Trunečka, který měl odpoledne svatbu. „To pro zápas bylo moc podstatné. Hrál výborně a dal dvě pětky,“ chválil Pala nastávajícího ženáče.

Utkání začalo netradičně již v devět hodin dopoledne a lépe je rozehráli domácí. Pětkou Michala Juřínka a dvěma body Lubomíra Svobody šli v patnácté minutě do vedení. Hosté během pěti minut srovnali, ale právě Trunečka pět minut před koncem poločasu pětkou vrátil aktiva na domácí stranu. Přesto do kabin šli spokojenější hosté. Pětkou srovnal Marek Juzl a dva body připojil říčanský kopáč Jan Kučera. „V prvním poločase jsme hráli špatně. Brzo jsme odevzdávali balóny, výkon byl takový nemastný, neslaný. Proto jsem o poločase musel trochu zaburácet a pomohlo to. Naše hra ve druhém poločase byla úplně jiná,“ naznačil Pala příčiny obratu.

Jimi Vyškov – Mountfield Říčany 29:21
Poločas: 12:14. Pětky: 5:3. Body: Trunečka 10 (2x 5), Juřínek 5 (5), Jaroš (5 (5), Monček 5 (5), Svoboda 4 (2x 2) – Gerber 10 (2x 5), Kučera 6 (3x 2), Juzl 5 (5).
Jimi: Doležel, Jaroš, Májovský, Monček, Trunečka, Brtníček, Jordánek (67. M. Pořízek), O. Kovář (63. Janský), J. Školař, Chalabala, Soural, Mazal, Juřínek, Čela (36. Fialka), Svoboda – K. Školař st., Beneš, Pittner, Schmied. Trenér: Pavel Pala.

Ten ale přišel až poté, co Stefan Gerber položil svoji druhou pětku a Kučera zvýšil vedení Mountfieldu na 12:21. To bylo ve 47. minutě takže domácí měli dost času něco s výsledkem udělat. Jako první se nápravy chopil pětkou Trunečka a Svoboda kopem korigoval na 19:21. Závěr pak vyzněl pro domácí, kteří si definitivně vzali vedení zpět.

Herně ale bylo utkání vyrovnané. „Ve druhém poločase se mně naše hra líbila. Ale bylo to oboustranně nádherné ragby s pohlednými akcemi. My jsme byli o kousíček šťastnější, protože jsme dali pětku navíc. Cením si, že Radim chtěl hrát a hodně práce pro tým odvedl Kuba Doležel, který sbíral důležité míče. Jsem spokojený s výsledkem a hlavně, jak se rozdělily body,“ přiznal kouč Vyškova.

Právě ta zmíněná pětka navíc, položil ji osm minut před koncem Václav Monček, totiž rozhodla, že Říčanští si z Vyškova neodvezli ani bod, což může být pro další vývoj ve skupině dost podstatné.

O nadcházejícím víkendu má první liga ragbistů volný termín. Ve třetím kole se Vyškov utká v sobotu 8. června v Praze s Tatrou Smíchov.