Vysoká porážka se ale dala očekávat. Palův tým je ve zdecimovaném stavu. Chybí devět zraněných hráčů, vesměs členů prvoligového kádru. Do Prahy trenér přivezl jen patnáct hráčů, neměl tak možnost střídat. Navíc od 30. minuty hráli hosté jen ve čtrnácti lidech, protože pro zranění kotníku musel odstoupit Ondřej Kovář. K dispozici byli jen dva klasičtí útočníci Mazala a Svoboda, vpředu zaskakovali rojníci.

„Svůj pocit vám nemůžu říct, ale jsem rozčarovaný hlavně tím, že nebyli k dispozici hráči, kteří k dispozici být mohli. Sice máme devět zraněných, ale pak jsou tu hráči, kteří upřednostnili nějaké soukromé aktivity. Přitom věděli v jakém stavu mužstvo je, a přesto odmítli kamarádům pomoct, a dali přednost třeba slovenskému nároďáku. Jen sedmičkovému!“ naznačil zklamaný kouč Vyškovanů.

Na druhou stranu je jasné, že Tatra byla velkým favoritem a porážka pro Vyškov v podstatě nic neřeší. Mnohem důležitější pro možnou účast v semifinále bude derby s Dragonem Brno, které se bude hrát poslední červnovou sobotu v Brně. „Doufám, že budeme v lepším složení i lepší náladě. Ano, bude to pro nás důležitější zápas, a věřím hráči pochopí, o co jde,“ zdůraznil Pala.

RC Tatra Smíchov – Jimi RC Vyškov 99:7 (38.0).

Sestava Vyškova: Jaroš, K. Školař st., Pájovský, Trunečka, Vinter, Haška, M. Pořízek, Brtníček, Pittner, P. Pořízek, Mazal, O. Kovář, Kopřiva, Janský, Svoboda.