Před zápasem Pala rovněž upozorňoval, že Slavii nelze podcenit, a i v tom měl pravdu. Pražané sice nezvládli úvod zápasu, ale pak byli Vyškovu naprosto vyrovnaným soupeřem a místy dokonce favorizovaný domácí tým přehrávali. „Soupeř se posílil a navíc bylo vidět, že k nám přijel s tím, že nemá co ztratit. Slavia hrála uvolněně a byl to pro nás velmi těžký zápas. S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, splnili jsme to, co jsme chtěli. Tedy získat pět bodů. Ale výkon měl značné rezervy, dokonce bych řekl, že všichni hráči zahráli pod své možnosti,“ kriticky komentoval výsledek kouč Vyškova.

Zatímco ton před jarním výkopem počítal spíše ztráty, Slavia se výrazně posílila. Přišli dva Jihoafričané Dre Engelbrecht a Stephan Zaayman a po čase se do klubu vrátil výborný rváček Martin Rajnocha. Aktivním impulsem pro hráče je určitě i nový trenérský tandem Martin Javůrek - Jan Fojtík.

Zápas lépe rozehráli domácí. Už v osmé minutě položil první pětku sezony Radim Trunečka a Martin Kovář z ideální pozice připojil „povinné“ dva body. Nasvědčovalo to na hladkou záležitost, ale opak by pravdou. Slavia zvýšila tlak i agresivitu a dlouhé minuty se hrálo před pětkovištěm domácích.

Naštěstí se slavisté přibrzdili sami a za vyprovokovanou rvačku je na deset minut oslabil další cizinec Ken-Mark Natana. V přesilovce je za to Vyškov potrestal. I prakticky druhý výpad domácích do pole soupeře znamenal body. Pokládal Kryštof Pittner a dva body opět přidal Martin Kovář.

Do poločasu pak po krásné dlouhé přihrávce snížil pětkou právě Zaayman.

Ve druhém poločase se Slavia dotáhla až na 19:17 a tři minuty před koncem na 26:24. Rozhodnutí tak přišlo až v samém závěru. Pětku položil Jan Školař a dvoubodovou pojistku dal opět Martin Kovář. „Máme na čem pracovat. S tímto kádrem odehrajeme i následující zápasy. Definitivně už nemůžu počítat s Gibalou a pro zranění bude delší dobu chybět Chalabala,“ dodal Pala.

V dalším kole nastoupí Vyškov v sobotu v Praze proti Tatře Smíchov.

Jimi Vyškov – Slavia Praha 34:24

Poločas: 14:5. Body: Soural 10 (5, 5), M. Kovář 9 (3x 2), Trunečka 5 (5), Pittner 5, J. Školař 5 (5) - Zaayman 5 (5), Hampl 5 (5), Mička 5 (5), Rajnoch 5 (5), Fojtík 4 (2x 2).

Vyškov: D. Jaroš, J. Kovář, Kodad, Monček, Trunečka, Jordánek, Brtníček, O. Kovář, Pittner, M. Kovář, Soural, Mazal, Schmied, Fialka, Šenk - Májovský, Svoboda, Kopřiva, Doležel, Janský, J. Školař, K. Školař, Čela. Trenér: Pavel Pala.