Vyškovské navíc posunulo v konečné podzimní tabulce na lichotivé třetí místo a pětibodový zisk dává naději dokonce na druhou příčku. Toto utkání totiž uzavřelo podzimní extraligový účet a obě dohrávky odložených zápasů, tedy Sparta–Vyškov a Tatra– Slavia, se budou hrát až na jaře. Termín vyškovského duelu na Spartě ale ještě není stanovený.

Samotný zápas se pro Vyškovské dlouho nevyvíjel dobře. Vlastně skoro celý první poločas, přičemž začátek vůbec nezvládli. Od deváté minuty prohrávali trestným kopem Čestmíra Řandy a čtyři minuty nato položil pětku Vojtěch Mára. Hosté na hřišti jasně dominovali a přes jejich roj se domácí prakticky neprosadili. Navíc sami chybovali, čehož je největším dokladem sedm prohraných vlastních mlýnů. „Já nevím, čím to bylo, ale prostě jsme třicet minut vůbec nehráli a soupeř nás zatlačil. Naštěstí jsme se pak začali pomalu rozjíždět a nakonec jsme se rozjeli tak, že z toho bylo pět bodů. Roj měli absolutně lepší, to musíme uznat. Ale v útoku jsme je zase jasně přehráli my, vycházela nám křídelní hra," radoval se z vítězství kapitán týmu Martin Kovář.

Velmi důležitým momentem pro jím zmiňovaný rozjezd byla osmatřicátá minuta. Domácím se konečně podařilo prolomit obranný val hostů, Ondřej Kovář položil pětku a Václav Monček upravil poločasové skóre na přijatelný rozdíl jednoho bodu. Trenér hostů Filip Vacek si dokonce myslí, že to byl rozhodující moment celého zápasu. „Nechali jsme si dát snadnou pětku a tím se Vyškov zvednul. V první půlce jsme je výrazně přehrávali. Bohužel jsme pak ve druhém poločase udělali neuvěřitelné množství chyb, což srazilo výkon celého mančaftu. A nakonec nám už taky došly síly," konstatoval kouč Tatry.

Po přestávce se hra opticky vyrovnala a Martin Kovář během úvodních sedmi minut dvěma přesnými trestnými kopy otočil skóre. Definitivní obrat pak přišel v padesáté osmé minutě, kdy všem utekl Jiří Pantůček a zvýšil na už nadějných 18:8. Závěr pak jasně režírovali Vyškované. „Proběhlo to líp, než jsme předpokládali. Chtěli jsme to nastavit na čtyři body a máme o jeden víc. Rozhodlo to, kdo měl větší chuť a kdo dokázal udržet herní morálku déle. A nakonec se projevila naše lepší fyzička. V poločase nebylo žádné mytí hlav. Počítali jsme s tím, že oni na tom budou v roji lépe. Proto jsme už před zápasem zdůrazňovali, že je třeba ustát jejich počáteční tlak a pak že se to zlomí. Ve druhém poločase se to potvrdilo. Chválím kluky za výborný kolektivní a taktický výkon," spokojeně konstatoval trenér Hudák.

Pro třešničku na vítězný vyškovský dort, bonusový bod za čtyři položené pětky, si v poslední minutě došel Martin Pořízek a Václav Monček proměněným kopem dal razítko na zaslouženou výhru domácího týmu. Hosté porážku přijali vestoje. „My Vyškov známe, je to běhavý tým a v prvním poločase jsme je k tomu nepustili. Skoro neměli co hrát. Pak to prostě bylo o tom, co jsme jim dovolili, a oni toho využili. Teď mají opravdu dobrý tým, Pantůček, to je klasika, a jako vždy výborný Martin Kovář," přidal dovětek k hodnocení kouč Vacek.

Extraliga – dohrávka 4. kola:

Jimi Vyškov – Tatra Smíchov 33:13

Poločas: 7:8. Body: Martin Kovář 9 (3× 3), Ondřej Kovář 5, Pantůček 5, Chalabala 5, Martin Pořízek 5, Monček 4 (2× 2) – Mára 5, Olbrich 5, Řanda 3. Rozhodčí: Rázga – Bednařík, Žilka. Diváků: 150.

Sestava Jimi: Doležel, Vrána, Jaroš, Monček, Trunečka, M. Pořízek, Brtníček, O. Kovář, P. Pořízek, M. Kovář, Soural, Mazal, Chalabala, Gibala, Pantůček – Koutný, Podaný, Frič, Novák, Juřínek. Trenéři: Pavel Pala, Martin Hudák.

Tabulka po podzimní části:
1. Praga 9 9 0 0 366:122 44
2. Říčany 9 7 0 2 227:156 32
3. Vyškov 8 6 0 2 225:101 28
4. Tatra 8 5 0 3 262:181 26
5. Slavia 8 3 0 5 152:183 15
6. Dragon 9 2 0 7 126:245 13
7. Sparta 8 2 0 6 117:277 11
8. Petrovice 9 0 0 9 92:288 2