Domácí pohárovou soutěž bude letos hrát devět klubů, všechny prvoligové a brněnský RC Bystrc. Jsou rozděleny do tří tříčlenných skupin, jejich vítězové a mužstvo s nejlepší bilancí na druhém místě postoupí do semifinále play off. To je na pořadu osmého září, finále pak bude o týden později hostit Vyškov. V loňském roce vyhrála pohár Tatra Smíchov, která porazila v semifinále Spartu a ve finále Říčany.

Tým JIMI Vyškov nastoupí dnes v rámci skupiny B v Praze proti Spartě. Ve druhém utkání s Havířovem bude mít v sobotu 1. září výhodu domácího prostředí. Skupinu A tvoří Mountfield Říčany, Praga Praha a Dragon Brno a „céčko" Slavia Praha, Tatra Smíchov a Brno-Bystrc.

„Přípravu na novou sezonu jsme začali zhruba před měsícem a zatím jsme jen trénovali. Žádný zápas jsme zatím nehráli, takže pohárová utkání pro nás mají přípravný charakter. Mužstvo se proti loňsku nějak výrazně nezměnilo, ale z juniorky vyšlo sedm hráčů, takže hlavně ty budeme testovat. V Praze určitě nebudeme kompletní, protože některým klukům ještě dobíhají dovolené," řekl asistent hlavního trenéra Lodese Martin Hudák.

Dobrou zprávou pro mladé hráče a jistě i fanoušky vyškovského ragby je obnovení činnosti B týmu. „Ano, dává se dohromady. Do soutěže jej letos asi ještě nepřihlásíme, ale určitě bude béčko hrávat přípravné zápasy a během toho roku by se tedy mělo ukázat, zda a jak je životaschopné," vysvětlil význam jistě vážného klubového rozhodnutí Hudák.

Ragbyová pohárová sobota nabídne ještě zápasy Praga Praha – Dragon Brno a Brno-Bystrc – Slavia Praha.