Pokud prohraný duel před čtrnácti dny s Pragou Praha nechal vyškovské trenérské duo Pavel Pala Martin, Hudák klidným, pak v sobotu je motivace rozhodně o několik pater vyšší. Vysvětlení je prosté. Praga je na podzim zcela suverénním lídrem, ať si tedy základní část vyhraje třeba o sto bodů, ale dnes je v sázce třetí příčka extraligy. A vítězi souboje se navíc hodně přiblíží možnost na jaře bojovat o druhou. „Nemá cenu nic tajit, jde taky o to, vyhnout se v semifinále Pragovce. O tom, že současná vedoucí čtveřice bude hrát play off, jsem přesvědčený. Takže tohle utkání je pro oba týmy mimořádně významné," zdůraznil Pala.

Soupeři se letos střetnou potřetí. Bilance je vyrovnaná, oba vyhráli po jednom utkání, to první ale bylo následně kontumováno ve prospěch Vyškova pro neoprávněný start hráče Tatry. Důležitější souboj v extraligovém semifinále si už ale Palovi svěřenci vyhráli sami na trávníku. „Je jasné, že se navzájem velmi dobře známe a prakticky se nemáme čím překvapit. Takže rozhodne aktuální forma a kdo momentálně na hřišti nechá víc. Výhoda domácího prostředí je jen teoretická," dodal Pala.

Spolu s Hudákem přivedou na hřiště téměř stejnou sestavu, která před reprezentační přestávkou nastoupila proti Pragovce. Chybějí dlouhodobě zranění Radek Fialka a Jan Školař, pro pracovní povinnosti tentokrát nemůže nastoupit Miroslav Procházka.

S lepší sestavou

Také smíchovští hosté se v průběhu podzimu potýkali s velkým počtem zraněných hráčů a ani ve Vyškově nebudou kompletní. „Marodka nás trápí dlouhodobě, průběžně se na ní hráči střídají. Vlastně ve všech zápasech nám vždy chyběli minimálně čtyři hráči ze základního kádru. Ve Vyškově to už bude o něco lepší, ale stejně nebudeme v nejsilnějším složení, naštěstí už alespoň v solidním. Vyškov je tradičně těžkým soupeřem. Očekávám vyrovnaný zápas. Jako vždy. Oni hrají podobné ragby jako my, tedy založené na držení míče a běhavých hráčích," potvrdil trenér Tatry Filip Vacek Palovo tvrzení o znalosti hry soupeře.

I pro Tatru platí, že chce vybojovat co nejlepší postavení za Pragou. S výsledky podzimu je Vacek celkem spokojený s jednou výjimkou. „Limitovala nás ta zranění, ale přesto jsme uhráli skoro to, co jsme uhrát chtěli. Bohužel hloupě jsme prohráli v Říčanech. I tam nám sice chyběli čtyři klíčoví hráči, ale měli jsme tam vyhrát i bez nich. To je vlastně jediná podzimní ztráta," řekl trenér Smíchova.

Extraliga dohrávka 4. kola: Jimi Vyškov – Tatra Smíchov

Sobota 28. listopadu, 14.00 hodin, areál Jana Navrátila, Purkyňova ulice

Letošní vzájemná utkání: Vyškov–Tatra 14:21 (březen), Vyškov–Tatra 28:12 (květen, semifinále extraligy).