Domácí kouč Pavel Pala to ale bude mít složité. Zranění a jiné důvody zavinily, že proti dosavadnímu suverénu extraligy asi povede B tým, posílený o „zbytky“ áčka. „Takovou situaci, co se týká kádru, jsem ve Vyškově ještě nezažil. Málem jsme se s Martinem Hudákem (pozn. red.: Palův asistent) museli k zápasu nominovat sami,“ ulevil si Pala a přidal soupisku hráčů, s nimiž nemůže počítat.

Dlouhodobě to jsou Neal Mendham, Jaroš, Jordánek a Martin Pořízek. Po Říčanech vypadl zadák Schmied, minule po Slavii, přestože se podle Paly nehrálo nijak výrazně tvrdě, hned trojice Trunečka, Juřínek, Soural. Pracovně se vrátil do Ruska Doležel. Povinnosti u slovenského národního týmu si odjeli plnit Majovský, Procházka a Fialka. „Navíc pro pracovní povinnosti asi bude chybět Ondřej Kovář a brácha Martin půjde jen na lavičku, protože se necítí stoprocentně fit. Nevím, jak to kulantně říct, ale my budeme hrát hlavně o to, abychom nepřišli o další hráče. Na druhé straně je to šance pro kluky, kteří jinak nehrávají nebo střídají anebo hrají jen za béčko. Uvidíme, jak se s tím dokáží porvat,“ sdělil kouč Vyškova.

V táboře Sparty panuje zcela jiná nálada, přestože se i její trenér Petr Okleštěk musí vypořádat s absencemi klíčových hráčů. „Budou nám chybět čtyři reprezentanti, ale máme poměrně vyrovnaný širší kádr, takže ve Vyškově chceme uspět i bez nich. Přejeme si vyhrát celou základní část bez porážky a zároveň si i dobře zahrát. Určitě nastoupí všichni hráči, kteří do Vyškova přijedou,“ netajil Okleštěk vítězné plány Sparty.

V play-off se utkají Sparta Praha s Pragou Praha a Tatra Smíchov s Vyškovem. Po technické stránce tedy v desátém kole zbývá k řešení jediný otazník. Zůstane druhá Tatra Smíchov, nebo se Vyškovu podaří ji na této příčce vystřídat?

Tatra je ovšem v daleko lepším postavení než Jihomoravané. Na domácím trávníku je s Mountfieldem Říčany výrazným favoritem. Praktický význam by ovšem ani tato případná výměna pozice neměla. Letošní novinkou totiž je, že semifinále se bude hrát na dva zápasy, tedy doma a venku, a o zlato se utká ten, kdo v nich uhraje víc.

Pokud tedy zůstane pořadí extraligy stejné jako nyní, bude se první semifinále hrát 3. června ve Vyškově a odveta o týden později v Praze. První zápasy se hrají na půdě hůře postaveného mužstva po základní části.

Jimi RC Vyškov – RC Sparta Praha
Sobota 13. května, 14.00 hodin, Areál Jana Navrátila, Purkyňova ulice.

Tabulka:
1. Sparta 9 9 0 0 341:91 45
2. Smíchov 9 5 1 3 274:176 29
3. Vyškov 9 5 1 3 208:186 28
4. Praga 9 4 0 5 165:170 21
5. Říčany 9 3 0 6 145:228 15
6. Slavia 9 0 0 8 89:370 1
Vzájemné zápasy v tomto ročníku extraligy: Sparta –Vyškov 19:14 a 31:10.