Nicméně právě sobotní skalp pražské Slavie je pro ně velmi cenný a velkým povzbuzením před startem nového ročníku extraligy.

Pražané ve Vyškově nastoupili kompletní a velmi sebevědomě a v osmé minutě se ujali vedení 5:0. Kopem po pětce pak trefili jen tyčku háčka.

Impulsem k otočení vývoje zápasu byla už o čtyři minuty později pěkná samostatná akce Martina Hejče, po níž položil pětku, a do vedení dostal domácí proměněním dvojkového kopu Martin Kovář. Od té doby už Vyškovští náskok jen zvyšovali nebo udržovali. „Šlo sice o pohárový zápas, ale my jsme jej víc chápali jako přípravu na extraligu. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni. Slavia je týmem absolutní domácí špičky a my jsme se tedy přesvědčili, že můžeme porážet i nejsilnější česká mužstva. Herně jsme samozřejmě nebyli dokonalí. Dobré to bylo v útočné fázi, naopak v obraně byly chyby, které bychom měli odstranit,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Lodese a ještě nedávno opora mužstva Martin Hudák.

Druhý poločas zahájili domácí mnohem lépe než celé utkání. Ve 44. minutě Hejč po chybě rozehrávky slavistického mlýnu přidal svou druhou pětku a Martin Kovář se při kopu opět nemýlil. Stav 10:27 z jejích pohledu vyburcoval slavisty ke zvýšení obrátek a skutečně se jim podařilo rychle snížit až na rozdíl pěti bodů. Klíčovým momentem byla 53. minuta, v níž Martin Kovář pětkou po mlýnu proměněným kopem uklidnil domácí šiky, které pak bezpečně dotáhly zápas do vítězného konce.

„Zápas se mohl divákům líbit. Hráči předvedli bojovný výkon a pochvala patří mužstvu jako celku. A možná ještě cennější než samotný výsledek je jeho blahodárný účinek na psychiku mužstva,“ dodal k hodnocení klubový trenér Vladimír Kovář.

Začnou junioři

Skutečnosti, že je „podivný“ postupový klíč nepustil do pohárového semifinále, Vyškovští nelitují a před ligou naopak spíše vítají týdenní klid k odpočinku a doléčení šrámů z přípravy. O body budou poprvé hrát 17. září v Říčanech, na půdě obhájce titulu. Sezonu zahájí junioři. O týden dřív, tedy už tuto neděli ve 13.00 hodin, odehrají první kolo nejvyšší soutěže na domácím hřišti proti Petrovicím.