Účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže si přímo zajistí pouze její vítěz a s velkou pravděpodobností do bude tým, který bude úspěšnější v sobotním duelu Vyškov – Havířov.

Pro hosty to platí jednoznačně, výhra je zachrání. První zápas na svém hřišti Havířovští vyhráli 21:10 a stali by se vítězi skupiny. Domácí JIMI by tak po skončení extraligy čekala ještě nepříjemná baráž o udržení s vítězem první ligy.

Vyškovským svěřencům trenérské dvojice Josef Jordánek – Dušan Lodes tedy v podstatě zbývá jediná možnost, vyhrát, pokud možno o více než jedenáct bodů. „V tom případě bychom už byli skoro stoprocentně zachránění my. Myslím si, že s Petrovicemi a Olomoucí bychom pak už neklopýtli. Herně na Havířov určitě máme, ale bude záležet, jak kluci zvládnou tuto povinnost psychicky,“ zdůraznil Jordánek.

Havířov má zkušený tým, ale na jeho těžší a pomalejší roj by měla platit vyškovská rychlost a pohyblivost. Kladem je i to, že se po zranění do sestavy vrátí zkušení Martinové Snídal a Hudák, zatímco o případném startu se zraněním rovněž laborujícího Australana Neala Mendhama se asi rozhodne až podle jeho aktuálního stavu před zápasem. Ostatní hráči by měli být k dispozici.

V akci i ženy a dívky

Po očekávané sobotní velké bitvě by si vyškovský ragbyový fanoušek mohl v neděli „odpočinout“ při republikovém turnaji žen a dívek v sedmičkovém ragby. Ten se bude hrát od deseti hodin za účasti osmi družstev žen a tří dívčích. Vyškov má zastoupení jen v mladší kategorii. „Je to první turnaj seriálu mistrovství republiky v sedmičkách. Naše dívky, které vedou Václav Monček a Petr Pořízek, se utkají se Sedlčany a Mariánskými Horami. Určitě se budou chtít prezentovat co nejlépe, ale odhadovat jejich umístění je těžké, protože informací o soupeřkách opravdu mnoho není,“ vysvětlil sekretář klubu Zdeněk Piňous.

Extraliga ragby

Skupina o záchranu, 4. kolo:

RC JIMI Vyškov – RC Havířov

Sobota 7. května, 14.00

Tabulka:

1. Havířov 3 3 0 0 +130 ⋌14
2. Vyškov 3 2 0 1 +85⋌ 10
3. Petrovice 3 1 0 2 –97 ⋌4
4. Olomouc 3 0 0 3 –118 ⋌0

Turnaj žen a dívek

Neděle 8. května od 10.00 hod.