Domácí Jimi nakonec zlínskou „normu“ splnil a vyhrál 71:16, ale celý první poločas jeho fandové v prořídlých ochozech jen kroutili hlavou, cože to jejich tým předvádí. „První poločas byl z mého pohledu šílený. Zase nám neprospěla rychle položená pětka. Po ní jsme upadli do jakéhosi uspokojení, že to půjde samo. Soupeř vycítil šanci a otočil skóre. Velmi špatný výkon od všech hráčů. Hluboko pod svými možnostmi. Znovu jsme se zbavovali míčů nehráli jsme dlouhé pasáže, aby soupeř musel bránit,“ neviděl trenér Pavel Pala na prvním poločase nic pozitivního.

Fanoušci alespoň to, že si v závěru jeho svěřenci vzali vedení zpět. Ale bylo hubené: 17:6. Skóre otevřel už ve čtvrté minutě kapitán Martin Kovář pětkou po pěkné akci po pravé straně. Kop po pětce pro něj byl těžký, z příliš ostrého úhlu háčko těsně minul.

Hra se pak překvapivě na dlouhé minuty přesunula na vyškovskou polovinu a z převahy hosté vytěžili tři trestné kopy. Při prvním v desáté minutě trefil Jan Smiřický jen konstrukci háčka, druhé dva už z lepších pozic bezpečně proměnil. Poločasové skóre pak dostalo konečnou podobu až v posledních minutách. Ve 37. položil pětku pod háčko Radim Trunečka a zblízka přidal dva body Martin Kovář. V poslední minutě se prakticky zopakovala akce z první. Pokládal Šenk a pro Kováře byl úhel kopu z pravé strany opět neřešitelný. „V prvním poločase nám všechno trvalo dlouho, bylo to pomalé, pořád do plných a přicházeli jsme zbytečně o míče. Místo abychom šli do soubojů jeden na jednoho, tak jsme se třeba kopem zbavili míče,“ přisadil si Pala.

Z hloučku před vyškovskou střídačkou byl v přestávce slyšet jeho hodně zvýšený hlas. Druhá část sice odstartovala dalším proměněným trestným kopem Smiřického, ale dál už do byla jen vyškovská spanilá jízda. „Moje domluva v přestávce byla opravdu důrazná. A zabrala. Začali jsme o hodně aktivněji, bylo tam víc pohybu, a s podporami. Navíc soupeř postupně odcházel fyzicky, takže utkání pak už bylo jasné. Tak jako druhý poločas, jsme měli hrát od začátku,“ zdůraznil vyškovský kouč.

Ten má prakticky od začátku problémy postavit mužstvo podle svých představ. Pro zranění mu chybí několik klíčových hráčů. Improvizace ne vždy zaúčinkuje okamžitě nebo tím správným směrem. „V útoku nám to moc nefungovalo, tak jsme s tím museli nějak pohnout. Martin Kovář a Adam Soural museli hrát tříčtvrtky, dlouho to spolu nehráli, takže ta spolupráce trošku vázla. Naše pětky byly spíš o tom, že jsme nevymýšleli nějaké kombinace a chodili jsme ostře dopředu a měli jsme tam podpory. Takže když to soupeř poskládal, měli jsme hned komu přihrát. Naše hra se zrychlila a netrvalo nám už tak dlouho, než jsme balon dostali ze země znovu do hry,“ dodal k hodnocení Pala.

Jimi RC Vyškov – RC Zlín 71:16

Poločas: 17:6. Body: Šenk 17 (5, 6x 2), Soural 12 (2x 5, 2), Trunečka 10 (2x 5), Brtníček 10 (2x 5), M. Kovář 7 (5, 2), Čela 5 (5), Svoboda 5 (5), Janský 5 (5) - Smiřický 11 (3x 3, 2), Končák 5 (5).

Vyškov: Doležel, J. Kovář, Májovský, Monček, Kodad, Kopřiva, Brtníček, Trunečka, J. Školař, Svoboda, Čela, Soural, M. Kovář, Fialka, Šenk - K. Školař, Jaroš, Janský, Jordánek, Beneš, Juřínek. Trenér: Pavel Pala.