Tatra sice splnila roli favorita, její výkon však nikterak přesvědčivý nebyl. Domácí i bez zraněných Hudáka, Mendhama a Doležala dokázali loňskému finalistovi extraligy utkání velmi znepříjemnit a mohou litovat zbytečných chyb, po nichž Tatra položila minimálně dvě laciné pětky. „Z naší strany to bylo lepší utkání, než naznačuje výsledek. Zápas byl vyrovnaný, zejména v prvním poločase, kdy jsme se soupeři vyrovnali silově,“ zhodnotil zápas vcelku spokojený trenér Dušan Lodes.

Po změně stran se v týmu soupeře prosadili zejména zkušení hráči, nejlepší extraligový „pětkař“ Rygl a bývalý reprezentant Žíla. Ti položili po dvou pětkách a výrazně tak Tatře dopomohli vítězství s bonusovým bodem.

Kromě vlastního výkonu ale vyškovské fandy zajímal i výsledek druhého utkání skupiny B mezi Dragonem Brno a Říčany. Hosté vyhráli jasně 30:6, což znamená, že Vyškov je stále ve hře o postup do play-off ze třetího místa skupiny B. Jenže to by musel v Říčanech zvítězit. „Nedovedu si představit, co by se muselo stát, abychom tam opravdu vyhráli. Říčany jsou ve veliké formě, což dokázaly i velmi hladkým vítězstvím nad Dragonem. My ten zápas chceme brát zase spíš jako vítanou možnost nasbírat nějaké zkušenosti pro velmi důležité jarní boje o záchranu,“ řekl Lodes, který i v Říčanech bude postrádat své zraněné opory Mendhama s Doležalem a o startu kapitána Hudáka se rozhodně až těsně před zápasem.