Po podzimní části sedmý celek extraligy už nebude koučovat jen vyškovská legenda Milan Wognitsch, ale se stejnými pravomocemi i odpovědností vedle něho usednou na střídačku Dušan Lodes a Argentinec Chuan Scherepatka.

Cílem je udržet sedmé místo

Oba sice již u týmu působili, přesto jejich oficiální ustavení do funkce trenérů má svůj význam. „Vycházíme ze současné reality, kdy na šesté místo pro play off ztrácíme hodně bodů a je nereálné je vybojovat. Proto chceme dále hlavně tvořit perspektivní mužstvo, budeme dávat příležitost vlastním talentovaným odchovancům a myslíme si, že by se už měla začít projevovat naše velice kvalitní dorostenecká základna,“ sdělil Wognitsch s tím, že z této filozofie vychází i konkrétní jarní extraligový cíl, uhájení sedmé příčky.

Před jarem absolvovali Vyškovští klasickou zimní přípravu. Scházeli se třikrát v týdnu a náplní tréninků bylo nabírání fyzické kondice, síly a zvyšování rychlosti. Hráči hodně běhali v terénech. V programu byla dvě přípravná utkání. Na umělé trávě v Ostravě remizovali s Havířovem 25:25 a ve Vídni prohráli s místním Donau 21:24. „Obě přípravy splnily účel, i když v Ostravě na umělém trávníku fotbalového hřiště se nekopalo a platily jen pětky. Vídeňský Donau je kvalitním týmem, který pravidelně hrává středoevropský pohár,“ komentoval Wognitsch.

Dušan Lodes přechází k mužům od družstva dorostu, které pět let v Čechách suverénně této kategorii vládne. Má jasnou představu, kteří hráči by se měli na jaře v áčku mužů otrkávat. „Předpokládám, že to budou bratři Martin a Petr Pořízkovi, Radim Kincl, Radim Trnečka, Roman Labudík, ale asi ještě i další. Měli by si, takříkajíc, sáhnout na mužskou extraligu. Všichni věříme, že se přece pět let tvrdé a poctivé práce už konečně musí zúročit. Dnes už máme mužstvo, kde převažují mladí hráči a spolu s těmi staršími, kteří ale stále mají týmu co dát, bychom měli jít nahoru,“ dodal Lodes.

V sobotní jarní premiéře narazí Vyškov na soupeře, s nímž se ve své nejslavnější éře rvával o tituly, Spartu Praha. Ta na čtvrtém místě sice dost zaostává za absolutně nejlepšími Slavií Praha a Tatrou Smíchov, ale v utkání je vysokým favoritem. Hosté by ale rádi sehráli podobnou partii jako v domácím prostředí.

Doma měli Pražany na lopatkách

„Ten zápas jsme měli skoro vyhraný, ale ve druhém poločase nám úplně uteklo deset minut, kdy Sparta otočila výsledek. Naše mužstvo je stále ještě hodně mladé, zkušenějšímu týmu by se to asi nestalo. Na Spartě ale nemáme co ztratit a pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek. Důležité bude, jak se dokážeme vyrovnat s těžkým rojem soupeře, což je v podstatě reprezentační řada,“ řekl Wognitsch.

V jarním programu je osm kol základní části. Šestka nejlepších se pak utká v play off o titul, přičemž první dva zasáhnou až do semifinále. Poslední tým sestoupí přímo, předposlední bude muset absolvovat kvalifikaci se soupeřem z první ligy.

Program 11. kola
Sparta – Vyškov, Dragon – Petroviče, Slavia – Bystrc, Praga – Zlín, Říčany – Tatra.

Tabulka po podzimní části
1. Slavia 10 0 0 314:115⋌47
2. Tatra 9 0 1 423:69⋌44
3. Říčany 7 0 3 365:137⋌35
4. Sparta 7 0 3 263:166⋌34
5. Praga 6 0 4 315:173⋌30
6. Dragon 5 0 5 350:210⋌26
7. Vyškov 3 0 7 223:344⋌16
8. Petrovice 2 0 8 80:438⋌9
9. Bystrc 1 0 9 101:341⋌ 3
10. Zlín 0 0 10 78:519⋌ 1