Muži zajížděli v rámci třetího extraligového kola do Prahy, junioři přivítali svého protivníka na svém domácím hřišti. A duely dopadly naprosto odlišně.

Střetnutí mužských týmů Vyškova s Tatrou mělo zvlášťní příchuť. Pražané jsou totiž možným sokem družstva JIMI v letošních bojích play off. Hosté v minulém kole přehráli úřadujícího mistra z Říčan, a tak se očekával poměrně vyrovnaný boj. Skutečnost ale byla úplně jiná.

Hned ve třetí minutě se domácí ujali díky pětce a následnému úspěchu při trestném kopu sedmibodového vedení. Poté se sice hra mírně vyrovnala, ale skórovala pouze Tatra. Po chybách vyškovské obrany domácí zvýšili náskok až na hrozivých 21:0.

Před koncem prvního poločasu se podařilo hostům po pěkné akci roje zkorigovat výsledek, kdy pětku položil Ondřej Kutil. Následný kop proměnil Procházka, a tak mužstva odcházela do kabin za stavu 21:7. Vyškov ještě neskládal zbraně, ale pražský celek mu toho v druhé půli příliš nedovolil. Hosté pouze bránili mnoho precizně zahraných akcí Tatry.

I tak se ovšem domácí dostávali k zakončení a v pětašedesáté minutě byl stav 38:7. O chvíli později navíc dostal žlutou kartou Kutil a Vyškov dohrával oslaben. Domácím se podařilo položit ještě dvě pětky a stanovit konečný výsledek zápasu na drtivých 55:7.

Po boji na vyškovské straně příliš radosti nebylo. „Nezbývá než zapomenout. Musíme si vzít ponaučení z výsledku tohoto utkání a důkladně se připravit na další zápasy,“ uvedl po utkání kapitán Snídal. Vyškovský tým v dalším kole čeká mužstvo Petrovic na jeho hřišti.

Své starší kolegy ale pomstili junioři. V dalším utkání Celostátního přeboru této kategorie hostili právě Smíchov. Vyškov, vedoucí tým průběžné tabulky, neponechal nic náhodě a do svého soupeře se pustil od první minuty. Utkání se tak stalo jeho jednoznačnou záležitostí. Hráči JIMI předváděli dobré útočné ragby a zaslouženě zvítězili vysoko 67:0 po poločase 33:0.