V případě jakékoli výhry jistota postupu do vyřazovacích bodů, při prohře komplikace. S těmito vyhlídkami zajíždělo ragbyové mužstvo Vyškova k důležitému souboji do Petrovic.

Ten se uskutečnil v úterý v rámci předposledního kola základní části extraligy. Tým JIMI RC Vyškov po nepřesvědčivém výkonu a vysoké prohře v minulém kole na Tatře Smíchov potřeboval nutně vyhrát, aby udržel bodový odstup od pátého družstva průběžné tabulky Slávie Praha a šestého celku Dragonu Brno.

„Do Petrovic jsme jeli s jasným cílem, chceme vyhrát, abychom měli klid,“ potvrdil vyškovský trenér Milan Wognitsch. Hosté měli vše ve svých rukou, protože v případě výhry se nemuseli spoléhat na prohru jmenovaných mužstev, aby mohli slavit postupovou jistotu.

Do karet Vyškovu hráli i těžší soupeři Prahy i Brna v úterním kole. V Petrovicích se hostům začátek utkání povedl, když hned v sedmé minutě pětkou Ondřeje Kutila získali vedení.

Mirek Procházka z těžkého úhlu kop neproměnil, ale i tak byl pětibodový náskok na úvod z hlediska hostů slibný. „Zvládnutý úvod byl velice důležitý, ale taky nás to trochu uspokojilo. Najednou jsme si mysleli, že to půjde samo, ale Petrovice hrály dobře v obraně,“ uvedl Wognitsch.

Dobře organizovanou defenzivou a nasazením domácí dokázali útoky hostů eliminovat. Hra se brzy vyrovnala a přelévala se z jedné poloviny na druhou. Pohnout se stavem zápasu ale mohli znovu hosté. V sedmnácté minutě se pokusil vyškovský kopáč Mirek Procházka téměř z poloviny proměnit trestný kop, ale dobře mířený míč do branky nedoletěl.

Petrovice se ale také snažily minimálně o snížení a pohrozily několika útočnými akcemi. Odměnou za toto úsilí byl pro domácí proměněný trestný kop po pětadvaceti minutách střetnutí.

Utkání celkově patřilo svou kvalitou k těm slabším. Hráči obou týmů bojovali, ale nebyli nápadití. Když se potom nějaká myšlenka objevila, její realizaci zastavila dobrá obrana soupeře.

K žádné změně herního projevu nedošlo ani po změně stran. Vyškov nedokázal v roli favorita přehrát svého soupeře. Chybělo přečíslení a lepší podpora v boji o míč i v osobních soubojích. To všechno dostávalo domácí tým na nohy a ten v pohodě držel vyrovnanou hru.

Hosté ale stejně vedli. A nakonec se Vyškovu také podařilo zvýšit. Z územní převahy vytěžil trestný kop a ten proměnil v pětašedesáté minutě Mirek Procházka. Stanovil tak celkové skóre na 3:8.

Závěr utkání byl velice dramatický, ale hosté dokázali ubránit několikaminutový pokus domácích o zvrat. Body si tak odvezli vyškovští ragbisté, ale vyškovský kouč příliš spokojený nebyl.

„Vítězství je cenné, ale hra nebyla dobrá. Kluci nehráli kolektivně a chtěli se prosadit individuálními akcemi. S tímto bychom v play-off neuspěli,“ konstatoval Wognitsch.

Následující utkání, které uzavře základní část extraligy, hraje mužstvo JIMI RC Vyškov na domácím hřišti zítra od čtrnácti hodin se Spartou Praha. V sázce není nic míň, než třetí příčka a vylepšení pozice pro play-off.

„Je otázka, zda je lepší být třetí či čtvrtý, tedy hrát proti Říčanům nebo Tatře Smíchov. Utkání rozhodně nevypustíme, ale chci dát šanci i hráčům, kteří se normálně na hřiště moc nedostávají,“ uzavřel Wognitsch.