Vyškovští ragbisté mají před sebou odvetu letošního semifinále extraligy. Jejich soupeřem je mistr České republiky z posledních tří let, družstvo Říčan. Před týdnem favorit porazil domácí značným rozdílem šestnácti bodů, takže situace z pohledu vyškovského celku není jednoduchá. O tom, jak to v týmu den před další důležitou bitvou vypadá a s čím do středních Čech hráči RC JIMI pojedou, více prozradil trenér Milan Wognitsch.

Můžete na začátek popsat první semifinále? Co rozhodlo ve prospěch hostů?
První semifinálové utkání bylo pro nás opravdu velice těžké. Protivník z Říčan je bezesporu velmi kvalitní mužstvo, což se nakonec i ukázalo. Prostě obhájce tří posledních titulů. I tak ale lze říct, že střetnutí bylo téměř po celých osmdesát minut vyrovnané.

A jak zhodnotíte výkon vyškovského týmu? Za co byste hráče pochválil a co jim zase pro změnu vytknul?
Naše mužstvo je nutné pochválit za celkový přístup k utkání a také za velké nasazení a bojovnost. Vytknout se jim nedá skoro nic. V domácím prostředí se Vyškovu stala osudnou dvanáctiminutovka v druhé půli, ve které inkasoval hned tři položené pětky.

Co bylo příčinou a co udělat, aby se to neopakovalo i v odvetě?
Těžko říct. Těch špatných dvanáct minut snad ani nebyl náš výpadek, jako spíše velké zkušenosti hráčů Říčan. Vedli jsme a hosté prostě a jednoduše otočili až na pro nás moc krutý rozdíl šestnácti bodů.

Teď jedete na půdu soupeře pokusit se o obrat. Jak těžké je pro všechny extraligové týmy uspět na hřišti obhájce titulu?
Říčany doma neprohrály ani jedno utkání v této sezóně a v druhém semifinále to určitě nebudou chtít porušit. Pro nás to znamená jen jediné. Hrát podobně jako doma ve Vyškově, ale navíc se pokusit odolat soupeři po celých osmdesát minut.

S jakou taktikou myslíte, že Říčany do druhého souboje s Vyškovem půjdou?
Říčany budou určitě chtít rozhodnout na začátku utkání. Pro nás to znamená připravit se hlavně na úvodní tlak a poté hrát alespoň vyrovnanou partii. Snad se to našemu týmu zítra podaří.

Šestnáctibodová ztráta znamená zřejmě hodně. Myslíte tedy, že je rozhodnuto, nebo je reálný za správné konstelace všech okolností ještě zvrat ve vývoji dvojutkání?
Takhle velká ztráta proti takovému mužstvu je opravdu hodně. My ale určitě nepojedeme do Říčan semifinálovou odvetu jen odehrát, ale pokusíme se o malý sportovní zázrak v podobě případné výhry.

Neklesla po prohraném domácím duelu v týmu nálada? Jak byste ji teď, den před zápasem, charakterizoval?
Nálada v družstvu je dobrá a hráči se na další utkání těší. Vzhledem k tomu, že jsme první duel prohráli a hrajeme s tak těžkým soupeřem, budeme hrát bez většího stresu a chceme si dobře zahrát.

Budete spokojen s postupem, s výhrou či jen s dobrou hrou?
Spokojenost bude hlavně, pokud hráči odvedou své maximum. Výsledek je samozřejmě také důležitý, ale proti tak silnému soupeři to určitě nebude jednoduché. Jakýkoliv úspěch v Říčanech v podobě zisku bodů nebo jen v předvedené hře bude pro nás přínosem a další motivací pro poslední dvě utkání.

Ať tak či tak, doma jste prohráli. Co je potřeba zlepšit, jestli vůbec něco?
Zlepšovat na hře je určitě potřeba pořád něco. Pro nás je ale nyní velmi důležité také zapracovat další hráče z juniorky, která již svou soutěž dohrála. Uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne, ale nevzdáváme se.