Sny o finále se rozplynuly, teď se soustředí na souboj o bronzové medaile. Řeč je o vyškovských ragbistech. Po domácí porážce se chtěli pokusit v semifinálové odvetě extraligy o zvrat v Říčanech, ale to se nepovedlo. I tak ale hosté předvedli dobrý výkon.

Do utkání se hosté pustili s velkou snahou a úvod se nesl ve znamení vyškovského náporu. Tlak byl odměněn i bodově, když hned při třech trestných kopech přesně zamířil Martin Snídal. Vyškov rázem vedl o devět bodů. „Řekl jsem klukům, ať hrají bez respektu. Zatlačili jsme soupeře na jejich půlku, měli i štěstí a bodovali,“ popsal úvod trenér vyškovského týmu Milan Wognitsch.

Přesto vyškovští hráči nedokázali v tomto vítězném trendu pokračovat. První úspěšně dokončenou akci domácí předvedli v jedenatřicáté minutě, když po položené pětce a zvládnutém prokopu snížili na rozdíl pouhých dvou bodů.

Rozhodující zlom zápasu přišel v rozmezí tří minut ke konci prvního poločasu. Domácí ragbisté dokázali během této chvíle položit dvě pětky a strhnout vedení výrazně na svoji stranu. „Říčany jsou velmi zkušené mužstvo, které využije každé zaváhání či chybičku a my jsme ji udělali,“ litoval vyškovský kouč.

Do kabin tak odcházeli při skóre 21:9 spokojenější domácí. Ve druhém dějství hosté nejprve snížili opět z trestného kopu, ale v dvaapadesáté minutě si domácí další položenou pětkou vedení pojistili. Do konce utkání pak už mnoho využitých šancí diváci neviděli. Skóroval jen čtvrthodinu před koncem Martin Snídal, ale jeho příspěvek znamenal jen snížení.

Výsledné skóre mělo podobu 28:15 pro Říčany. Domácí tak odsoudili tým JIMI k utkání o bronz a sami slavili postup do finále. „Říčany kralují extralize několik let. Porazit je jednou, jak se to jaře podařilo, je možné. Ale přehrávat je stabilně, to nejde,“ uznal Wognitsch.