Říčanské prohry v semifinále už je nebolí, teď mají možnost ukořistit bronz a znovu patřit mezi tři nejlepší ragbyové týmy České republiky.

Řeč je o vyškovských ragbistech. V dvojzápase se Spartou Praha se poperou o třetí místo. Nejen to, jak vypadá situace v týmu těsně před zápasem, prozradil jeho trenér Milan Wognitsch.

Nálada v týmu byla po prohraném semifinále s Říčany trochu skleslá. Jsou již hráči správně namotivováni na sobotní boj?
Ano, nálada je už dobrá. I když jsme prohráli semifinále, získat nebo nezískat medaile je dost podstatný rozdíl. A víme, že v našich silách to je.

Co vyškovská sestava, jste v plné síle?
Bohužel to vypadá, že nebudeme kompletní. Máme dva hráče, jejichž zranění je dlouhodobější, a ti do zápasů se Spartou určitě nezasáhnou. Drobná zranění měli i někteří další hráči. Ať to s nimi dopadne jakkoli, družstvo doplníme mladými odchovanci, takže by to neměl být problém.

Jak ohodnotíte mužstvo Sparty?
Znáte jeho největší slabiny a přednosti? Viděli jsme je hrát už mockrát. Mají kvalitní hráče, hlavně z Gruzie, ale i ostatní jsou velmi dobří, takže je musíme také pohlídat. Jejich předností je silný roj a hlavně, oplývají velkou zkušeností. Slabinou je možná trochu přestárlost celku. Měly by na ně platit rychlost a mládí.

Co je cílem Vyškova do prvního zápasu v Praze? Pokusit se vyhrát za každou cenu už venku nebo takticky uhrát „příznivý výsledek“? Venku chceme uhrát prostě solidní výsledek. Druhé utkání bude otevřené, protože jak jsme již poznali, dvacet bodů může být otázka pěti minut. Jedině, že by rozdíl skóre v prvním zápase byl na jedné či druhé straně tak třicet či víc bodů, ale to si nemyslím.

S jakou taktikou tedy v sobotu na hřišti Sparty nastoupíte?
Určitě chceme začít běhavým a útočným ragby. Když bude takové vedro jako v posledních dnech, pak je naše šance soupeře rozběhat a trochu pohonit po hřišti. K tomu samozřejmě chci vystřídat co nejvíc hráčů, abych hru oživil. Domácí by nemuseli zvládat fyzicky.

A s čím myslíte, že nastoupí soupeř? Požene se do útoku?
Určitě. Budou chtít rozhodnout už v prvním zápase. Jsou doma velmi silní. Bývá tam bouřlivá atmosféra a hodně si věří.

Kdybyste si měl tipnout, jaké jsou šance Vyškova na extraligový bronz?
Já netipuji, ale šance bych odhadl padesát na padesát. Je to v každém případě otevřenější, než naše semifinále proti Říčanům. Tady je to vyrovnané pro obě strany. Musíme pohlídat jejich přednosti, hlavně hru rojem. Na to jsme zaměřili i tréninky.Myslím si, že rozhodne hrubá síla.