Odhodlání nestačilo, prohra na hřišti soupeře o téměř čtyřicet bodů je drtivá a místo mezi třemi nejlepšími týmy ragbyové extraligy je s pravděpodobností hraničící s jistotou ztraceno.

Vyškovští ragbisté nastoupili v prvním souboji dvojzápasu o bronzové medaile v sobotu na hřišti Sparty Praha. Hráči věděli, že soupeř z hlavního města je k poražení, což dokázali letošní výhrou nad tímto sokem v květnu, a tak měli před zápasem optimistické myšlenky.

„Náš cíl je uhrát solidní výsledek tak, abychom v odvetě uspěli a získali bronz,“ řekl trenér vyškovského týmu Milan Wognitsch.

Na hřišti se ale vše odvíjelo podle sparťanských plánů. Už ve třetí minutě domácí zabodovali položenou pětkou s následným prokopem. „Opět se nám nevydařil začátek, to byla škoda,“ litoval kouč mužstva JIMI.

Náladu mu alespoň spravil Martin Snídal, který v následujícím průběhu dokázal dvěma přesnými trestnými kopy snížit na nejmenší možný rozdíl jednoho bodu. Tímto skóre ale poločas neskončil, poněvadž pražští ragbisté zvýšili dalším povedeným průnikem a prokopem na 14:6.

I tak ve vyškovské kabině vládla o přestávce bojovnost. „Řekli jsme si, že se Sparta dá porazit. Na konci první půlky to vypadalo, že jejich starší hráči už melou z posledního,“ uvedl Wognitsch.

Druhé dějství ale jeho slova nepotvrdilo. I když úvodní dvacetiminutovka nevypadala z vyškovského hlediska nikterak špatně, pak přišla pro hosty pohroma. Do konce utkání totiž domácí stihli zatížit konto hostů dalšími pěti položenými pětkami a to společně s dalšími dvěma úspěšnými prokopy utnulo veškeré naděje hostů nejen na lichotivý výsledek, ale téměř jistě i na získání celkové třetí příčky. Konečné skóre se tak zastavilo až na hrozivých 45:6.

„Soupeři vycházela taktika. Nakopávali míče k nám a díky svému těžkému roji dokázali stoprocentně využít toho, že hráli po větru. Excelentní výkon předvedli hlavně sparťanští hráči z Gruzie,“ zhodnotil druhou část klání vyškovský lodivod.

Víkendová odveta bitvy družstva JIMI a Sparty tak už jen těžko vývoj dvojutkání změní. Vyškovští se ale budou chtít svým příznivcům předvést. „Čtyřicet bodů je moc, to už asi nepůjde. Ale chceme doma předvést solidní ragby, abychom dokázali, že jsme byli v play-off právem. Chceme vyhrát,“ uzavřel Wognitsch.