V konečném účtování zůstali pod stupni vítězů, s letošní extraligou se ale rozloučili výborně. Ragbisté klubu JIMI Vyškov měli v sobotu v domácím prostředí velmi těžkou úlohu.

V prvním dějství dvojutkání o třetí místo minulý týden na Spartě prohráli o devětatřicet bodů, takže naděje na otočení výsledného skóre nebyly velké. Přesto chtěl tým Vyškova předvést kvalitní výkon.

„Chtěli jsme divákům ukázat, že jsme v play-off nehráli podřadnou roli a že se nevzdáváme. Navíc jsme tušili, že soupeř, vědom si náskoku, nás může podcenit a to se také stalo,“ přiblížil předzápasové pocity vyškovský trenér Milan Wognitsch.

A jeho slova o přístupu Pražanů k zápasů se do určité míry potvrdily. Po úvodní nebezpečné akci hostů začali být hráči JIMI aktivnější a Spartu přehrávali hlavně v roji. Pokud z něho domácí dokázali přihrát rychle míč na nepokrytý útok, pro hosty bylo zle.

První pětku zaznamenal Martin Snídal po osmnácti minutách hry a stejný hráč zvládl i následný prokop. Za čtvrt hodiny navýšil skóre dalším úspěšným průnikem Luboš Spisar. Snídal tentokrát nezamířil přesně. Sparta vymazala nulu na svém kontě až pár minut před přestávkou, když z trestného kopu korigovala na poločasových 12:3.

„První půle nám vyšla výborně. V kabině jsme si řekli, že ještě uděláme zápas zajímavým, i když čtyřicet bodů není málo,“ popsal motivaci domácích jejich lodivod.

A dramatičnost zástupci Vyškova opravdu zvyšovali. Hosté totiž byli úspěšní jen z trestných kopů, zatímco domácí pokládali pětky. A když se trefoval i Snídal, náskok týmu JIMI výrazně rostl. Své průniky dotáhli až do konce Martin Wognitsch, Luboš Svoboda a Luboš Spisar.

Dvanáct minut před závěrečným hvizdem tak domácí Spartě odskočili až na 36:9. „V té chvíli jsem si říkal, že se s tím ještě celkově dá něco udělat. Chyběli nám k třetímu místu dvě pětky, to bylo hratelné,“ míní Wognitsch.

Soupeř ale úplné vymazání svého pražského náskoku nedovolil. Vyškov už velké nasazení nedokázal zúročit a hosté si trestným kopem a jednou pětkou v nadstavení pojistili bronzové medaile.

„Jsem spokojený s hrou i výsledkem, i když chvíli to vypadalo ještě lépe. Sparta rozhodla už v Praze. To nás teď mrzí,“ litoval Wognitsch.

O tom, jak dobrý výkon vyškovští v závěru sezony předvedli, svědčí i to, že více jak třicet minut hráli bez vyloučeného Pavla Navrátila. Ten uviděl přísnou červenou kartu za poměrně nešťastný faul na jednoho z hostů.