Před duelem bylo jasné, jaký cíl si tým JIMI vytyčil. „Chceme vyhrát. Po výbuchu a naší zbytečné prohře v Brně nám ani nic jiného nezbývá,“ narážel domácí trenér Milan Wognitsch na o dva body prohrané střetnutí druhého kola jmenovaného poháru na hřišti Dragonu.

Utkání se se vyvíjelo opravdu rychle. Domácí v první minutě položili Spisarem pětku a následně úspěšně prokopl Snídal. Ten náskok svého celku o šest minut později zvýšil proměněným trestným kopem a JIMI vedlo o deset bodů. To vneslo do řad domácích klid.

Hosté se v první půli zmohli na jediný atak vyškovského čistého konta, a to v podobě trestného kopu. Ten ovšem kýžený zásah neznamenal a Vyškov pokračoval v navyšování skóre. V pětadvacáté minutě nejprve Snídal v ponechané výhodě překopl, vyškovská ofenziva přespurtovala petrovickou obranu a položila pětku.

To nebylo do poločasového hvizdu vše, když po velmi pohledné akci znovu změnili průběžný stav. Následný kop zvládl Snídal a do kabin se odcházelo za stavu 24:0.

Domácí kouč tak mohl být spokojen. „Od začátku jsme se zaměřili na obranu, protože předtím v Brně jsme právě v této činnosti propadli. Navíc je pravda, že soupeř byl oslaben, nepřijeli asi čtyři hráči, na které jsme se připravovali,“ uvedl Wognitsch.

Druhé dějství nezměnilo na obrazu hry téměř nic. Vyškov znovu ukázal bleskový začátek, když v rozmezí pěti minut dvakrát položil. A protože se mu dařily i následné kopy, bodový rozdíl utěšeně narůstal. Konečnou podobu skóre získalo za další čtvrthodinku poslední dotáhnutou akcí hráčů JIMI.

Posledních dvacet minut se ke slovu dostali i hosté, když se zlepšili ve mlýnech a několikrát měli k vymazání nuly na kontě dosažených bodů velmi blízko. Nic se nezměnilo, takže domácí ragbisté mohli být po výhře 45:0 nadmíru spokojeni.

„Bylo to výborné. Pokračujeme dobře v našem plánu zabudování mladých hráčů do kolektivu. Pokud budeme v nejsilnější sestavě, můžeme za čtrnáct dní potrápit i Říčany,“ plánuje Wognitsch.

To bude také nejbližší zápas Vyškova, protože víkendové klání s Tatrou bylo odloženo kvůli návštěvě domácích světového mistrovství.