Zaznamenali s těžkým soupeřem svou druhou prohru, o postupu do rozhodujících bojů musí stále usilovat. Vyškovští ragbisté o víkendu zavítali v rámci šestého kola KB Cupu do Prahy, aby se utkali s dosavadním suverénem soutěže Spartou. A jejich předzápasová nálada nebyla poraženecká.

„Hráli jsme o průběžné první místo, to se často nestává. Věděli jsme, že Sparta má formu a zkušenosti, ale i tak jsme chtěli vyhrát,“ hlásal trenér hostů Milan Wognitsch. Od tohoto cíle nebyli hosté daleko, ale nakonec odjeli bez bodu.

V úvodu se ragbisté JIMI vyrovnali soupeři herně a dostali se i do vedení, když trestný kop nepromarnil Martin Snídal. I když do konce poločasu domácí otočili skóre položenou pětkou, naděje na úspěch nebyly malé. „Říkal jsem klukům, že když budou hrát stejně dobře jako minule proti Říčanům, může to vyjít,“ objasnil Wognitsch.

Tentokrát to ale bylo jinak. Sparta se dostávala častěji ke svému způsobu boje zejména těžkým rojem a pro hosty bylo těžší vytvářet si šance. Na začátku druhé půle domácí dosáhli na dvě pětky a vedli tak už o čtrnáct bodů. Vyškov ale třemi body Snídala a položením Dušana Merty snížil na pouhých šest bodů.

V té chvíli bylo aktuální minimálně nově stanovené ocenění za prohru do sedmibodového rozdílu, ale vše zhatil v poslední minutě úspěšný průnik domácího hráče až do brankoviště. Na ukazateli skóre tak svítil pro Vyškov trochu krutý výsledek 24:11.

„Důležitý byl začátek druhé půle, a ten nám nevyšel. I tak jsme hráli dobře a k výhře jsme nebyli daleko,“ vyhlásil kouč JIMI.

Nedělní prohru se pokusí Vyškovští odčinit již o víkendu, kdy výhodu domácího prostředí proti družstvu Pragy mohou proměnit v jistotu postupu do pohárového semifinále. „Je to jasné. Stačí jakákoli výhra a máme jistotu, že pokračujeme, to je náš cíl,“ potvrdil Wognitsch.

Sám ale ví, že to nebude jednoduchý zápas, poněvadž výsledky Pragy zasluhují pozornost. „Hrávali vždy velice dobře, nejsou týmem k lehké porážce,“ dodal.

Je nutné zmínit, že ani vyškovské hřiště nezůstalo o víkendu nevyužito. V pátek se tu odehrál turnaj veteránů Memoriál Jana Navrátila O šišku tlačenky. Toho se kromě domácích účastnil výběr Brna, severní Moravy, výběr Polska a také Old Boys Praha. Posledně jmenovaní ukořistili vítězství, zástupci Vyškova byli třetí.