Klání se účastnilo šest mužstev rozdělených do dvou skupin. První tvořila Česká republika, Slovinsko, Norsko a ve druhé soupeřilo Holandsko, Maďarsko a Švýcarsko.

Český tým z Vyškova reprezentoval Ondřej Kutil, Martin Wognitsch, Vítězslav Fiala, Lubomír Svoboda, Robert Zbořil, David Jaroš a Jakub Šostý. Cíl domácích byl jasný. „Určitě jsme se chtěli dostat ze skupiny, kam jsme spadli loni nedopatřením,“ sdělil Miloš Wognitsch, vyškovský trenér a zároveň třetí asistent trenéra tohoto mistrovství.

První dvě utkání vyhrál český tým s přehledem a to 58:3 nad Slovinskem a roli favorita potvrdil, když přehrál Norsko 66:3. Nizozemsko si vítězstvím nad Maďarskem 23:6 zajistilo první místo v tabulce ve své skupině a tím také účast ve finále.

„Ve finále rozhodl první poločas, kde si naši hráči vypracovali dostatečný náskok. Nizozemsko po změně stran položilo rychlou pětku, ale více sil jim nezbylo,“ popsal Wognitsch. Druhé tak skončilo Nizozemsko a třetí Slovinsko, které porazilo o tři body Maďarsko. Na domácí půdě tak vládlo nadšení.

„Vítězství bylo přesvědčivé, hoši hráli zodpovědně a s přehledem,“ uzavřel Wognitsch.