Vyškovské ragby sbírá v letošní sezoně jeden úspěch za druhým. Muži se v příštích dvou týdnech pokusí o zisk bronzových medailí, ale mladší kategorie mohou už teď považovat poslední sezonu za výbornou.

Po jasném vítězství kadetů nenašli v České republice přemožitele ani mladší žáci. V sobotu to potvrdili na republikových přeborech, které se uskutečnily v Přelouči.

Z Moravy se jmenované akce účastnila družstva Vyškova a Ostravy, z Čech pak týmy Říčan, Přelouče, Sparty, Petrovic a Pragy. Ve velmi silné konkurenci a pekelném horku sehráli hráči šest zápasů systémem každý s každým.

Vyškovští žáci nezaváhali ani v jednom duelu. Nejprve si hladce poradili s Pragou i s Petrovicemi, kterým nadělili dvojciferný výsledek, aniž by sami inkasovali. S nulou na kontě dosažených bodů protivníka odcházeli ze hřiště i při utkáních proti Ostravě, Spartě a Říčanech.

I když nejvíce problémů mívají vyškovští mladíci během soutěžního ročníku s jinými celky, tentokrát byla největším úskalím domácí Přelouč. I s tou si ale celek JIMI nakonec dokázal poradit, když svého soka přehrál v poměru 5:1. Vyškovští zástupci tak znovu ukázali, že umí předvést technicky prakticky bezchybnou, kolektivní hru a že jsou ve své věkové kategorie nejlepší.

Končící ragbyovou sezonu teď zakončí z vyškovského pohledu družstvo mužů.