Vyškovské ragby se o množství mladých talentů rozhodně nemusí bát, potvrdil to mimo jiné i minulý víkend. Tři mládežnická družstva klubu RC Jimi Vyškov měla na programu minulý týden další zápasy svých mistrovských soutěží. A všechny tyto celky si se svými soupeři bez výraznějších komplikací poradily.

V sobotu zástupci Vyškova zajížděli v rámci Přeboru Moravy kadetů do Olomouce, aby tam poměřili síly s Havířovem. A před zápasem bylo znát, že je úvod sezony. „Hráči nastupovali k prvnímu společnému zápasu v této kategorii rozpačitě. Po prvním hvizdu sudího se ale nervozita vytratila,“ vysvětlil vyškovský trenér Vladimír Kovář.

Jeho slova se potvrdila, protože první minuty ragbistům JIMI vyšly. Dařilo se jim dostat soupeře pod tlak a ten vyústil v Kynclovu položenou pětku. Kovář prokopl a Vyškov vedl 7:0.

Poté ovšem přišlo hluché místo vedoucího celku. Prakticky až do pětadvacáté minuty Havířov svoji agresivní hrou uzavřel soupeře na jeho polovinu, ale změnu stavu to neznamenalo. Po půlhodině rozhodčí viděl nedovolený zákrok na vyškovského Krejčíře těsně před brankovištěm a to znamenalo technickou pětku. Do poločasu se ještě prosadil Kovář a upravil na 19:0.

Druhý poločas začal Vyškov skvěle, když další body položil Toman. Pak se sice prosadili také Havířovští, ale vzrůstající bodové konto Vyškova to nezastavilo, o což se přičinili znovu Krejčíř, Kovář, Kyncl a dále Pořízek a Fládr. Soupeř již tak jen tři minuty před koncem po sraženém odkopu upravil na 12:48, ale poslední slovo opět patřilo hráčům JIMI, kteří vyhráli 53:12.

„Můžeme po tomto zápasu své svěřence pochválit za kolektivní přístup ke hře a bojovnost. Je ale nutno vylepšit techniku jednotlivce,“ uzavřel kouč.

Druhý den bylo rušno na hřišti ve Vyškově. Tam se konal otvírací turnaj moravské soutěže starších žáků za účasti Sokola Mariánské Hory-Ostrava, Havířova, Dragonu Brno, Zlínu a domácích.

Mužstvo JIMI na celé akci, tak jak bylo jejich dobrým zvykem i v minulém ročníku, neokusili hořkost porážky a když inkasovali body, přesně sedm, jen v utkání s Brnem, zatímco soupeřům zatížili konta celkově osmašedesáti body.

„Tým byl doplněn o několik mladších žáků, jelikož je zatím soupiska bez náhradníků. I tak jsme předvedli dobrý výkon, chci hráčům poděkovat,“ okomentoval klání vyškovský lodivod Stanislav Štefánek.

První ostrý duel mají za sebou také juniorští hráči. Ti ve svém Celostátním přeboru hostovali v Říčanech, kde byli bráni za mírného favorita a svoji úlohu také potvrdili. Dokázali středočeského soka přehrát 29:6, když body zaznamenali Šostý deset, Riedl, Doležel a Pavlík po pěti a Monček čtyři.