V domácím prostředí získali jen jeden bod za těsnou prohru a to nestačí. Nyní je čeká boj o všechno. Ragbyové mužstvo JIMI Vyškov má za sebou velmi důležité utkání osmého kola KB Cupu, když v sobotu odpoledne nastoupilo na svém hřišti proti celku Pragy. „Chceme doma vyhrát, nic jiného nebereme,“ vyhlásil před zápasem trenér domácích Milan Wognitsch.


Význam střetnutí spočíval zejména v tom, že případný plný bodový zisk měl pro domácí váhu postupové jistoty do semifinále podzimního pohárového klání. Hosté museli uspět, pokud se ještě chtěli na svého víkendového soupeře do konce základní části dotáhnout.
A Vyškov vykročil za svým cílem tou správnou nohou. Od začátku se tlačil do útoku a i když vše nevycházelo tak, jak by si hráči i diváci na tribuně představovali, bodový náskok si tým JIMI postupně vybudoval značný. Pětkami Ondrouška a Wognitsche, které podpořil svými přesnými kopy Snídal, vedli už 17:5. V dalších minutách ovšem přišel nečekaný vyškovský kolaps.


Domácí zřejmě podlehli vývoji duelu a byli za to tvrdě potrestáni. Do kabin totiž odcházeli již s nepříznivým skóre 17:19. „To byla od nás strašně špatná část hry. Mysleli jsme si, že už je jasno, a to se nesmí stát. Říkal jsem o přestávce klukům, že takhle máme našlápnuto k prohře, že musíme hodně změnit, aby to vyšlo,“ objasnil vyškovský kouč.


A jeho svěřenci se ze šoku konce předchozí půle dokázali opravdu otřepat. Opět se soupeři minimálně vyrovnali a jejich snaha vyústila v proměněný drop a trestný kop Snídala. V té chvíli tak Vyškov vyhrával o čtyři body a byl opět k vytoužené výhře blízko. Čáru přes rozpočet domácím ovšem udělali hosté těsně před koncem, kdy položenou pětkou v ideální pozici pro následný proměněný kop rozhodli o osudu souboje. Praga tak nakonec vyhrála 23:26.


Pozápasové shrnutí tak pro vyškovského lodivoda nebylo jednoduché. „Docela špatně se mi to hodnotí, nikomu z kluků se to nepovedlo. Soupeři vyšlo vše a navíc se brzy zranil Ondřej Kutil, který dokáže ostatní strhnout k lepšímu výkonu. Chtěli jsme asi méně vyhrát,“ zhodnotil Wognitsch. Příčina nepodařeného utkání podle něj neomlouvá ani značná marodka jeho týmu. „Chybí čtyři pět lidí základní sestavy, ale Praga taky nebyla kompletní. V tom to nebylo,“ dodal.


Prohra o tři body sice znamená pro Vyškov podle nového systému hodnocení jeden získaný bod, ovšem nikoli zajištěnou vstupenku do dalších bojů.Jak vše nakonec dopadne se rozhodne už v sobotu, kdy hráči JIMI zajíždí na půdu Tatry a jejich konkurent Praga přivítá Slavii. Ta ještě také nemá semifinálové brány úplně zavřené, ovšem jejich startovní pozice je z této trojice mužstev nejhorší.