V obou případech ovšem pro Vyškovské platí neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Oba brněnské týmy hrají o záchranu ve svých soutěžích a to bývá zdrojem nemalých překvapení. Ragbyoví hosté se o ně rozhodně chtějí pokusit. „Naše situace před Vyškovem je docela jasná. Proto budeme bojovat za každou pětku, a kdyby se nám podařilo získat bonusový bod, může to být pro konečné účtování velmi důležité. Pokusíme se držet s Vyškovem krok a určitě se popereme i o vítězství," ujistil hrající trenér a kapitán Bystrce Tomáš Krejčí.

Motivaci pro zápas ovšem nepostrádají ani domácí. Šišaté počty totiž po minulém kole dostaly docela rovné linie a JIMI má stále reálnou naději na postup mezi elitní čtyřku, která si to rozdá o titul. Základem je sobotní vítězství. Pak bude potřeba, aby v souběžně hraném utkání vyhrála Tatra Smíchov v Říčanech. „Spočítané to máme a klidně to pro nás opravdu může dobře dopadnout a bude se rozhodovat na Tatře. Ale bude záležet na mnoha okolnostech a jednou z nejdůležitějších je, aby se nám už nikdo nezranil, což nás letos v hojné míře provází celou sezonu," konstatoval trenér JIMI Martin Hudák.

Ten bude stále postrádat klíčového muže Martina Kováře, určitě nebude hrát Lukáš Gron a otazník visí nad několika nedoléčenými hráči. Hosté podle Krejčího přijedou kompletní a jejich plány jsou založeny na dobrém vstupu do zápasu. „Potřebujeme zlepšit hru v prvním poločase. Ten letos nezvládáme a pak je problém něco dohánět," řekl trenér hostů.

Extraliga
JIMI RC Vyškov – RC Brno-Bystrc
Sobota 17. května, 12.00 hodin, areál J. Navrátila, Purkyňova ul.

I Hudák přikládá „rozjezdu" velký význam. „Bystrc bude houževnatý soupeř, protože hraje o záchranu. Chceme zachytit začátek, a pak bychom neměli mít problémy. Samozřejmě bychom měli vyhrát i za pět bodů," dodal člen trenérského tandemu s Pavlem Palou.

V posledním kole bude Vyškov hrát na Smíchově, Říčany v Praze s vedoucí Pragou. Vyškovská cesta do semifinále pokračuje přes pětibodové vítězství na Tatře a porážku Říčan. Tuhle variantu umožnila právě výhra Vyškova nad Říčany, které ale mohou už dnes všechny rébusy vyřešit. Jakékoliv vítězství Mountfieldu nad Tatrou jej posune do semifinále. „Všichni víme, o co hrajeme a čeho chceme dosáhnout. Uvědomujeme si, že je to asi poslední šance, jak se dostat do play off. Jestli tam chceme, tak prostě musíme vyhrát," zdůraznil kapitán Roman Kubálek.

Sobotní jihomoravské derby Vyškov – Bystrc začne netradičně již ve 12.00 hodin, protože po něm bude areál Jana Navrátila hostit přebory ČR kadetů do 17 let.