Vyškovští sice turnajovou sérii zahájili třetím místem na vlastním trávníku, ale pak už paběrkovali. Dvě pátá a dvě poslední místa. Závěrečný turnaj se bude hrát v sobotu v Brně na hřišti Dragonu v Maloměřicích. Jako finálový bude hodnocen dvojnásobným počtem bodů. Vítěz si tedy připíše 16, druhý dvanáct, třetí deset, čtvrtý šest a pátý čtyři.

Poslední Vyškov ztrácí na pátou Slavii tři body, ale teoreticky by mohl ještě brát i bronz. Pokud by turnaj vyhrál, a navíc by mu ostatní výsledky musely hrát do karet. „Ale my se jedeme zachránit, abychom tuto soutěž udrželi i pro příští rok. Hlavní důvod, proč se nám letos nedaří, je velký počet zraněných hráčů a převážně těch, co mají pro sedmičkové ragby předpoklady. A taky teď nestavíme juniory, kteří hrají svoji sedmičkovou soutěž a na rozdíl od nás mají šanci na titul. Takže v tuto chvíli ještě ani nevím, kdo do Brna pojede. To se rozhodne až po večerním tréninku a vybereme z těch, kteří budou moct hrát," sdělil trenér Martin Hudák.

Sedmičkové turnaje se hrají nejprve ve dvou tříčlenných skupinách systémem každý s každým a podle pořadí pak následují zápasy o konečné umístění. Nasazení do skupin respektuje celkové pořadí, takže Vyškovští se jako poslední v tabulce střetnou s dosud nejúspěšnějšími týmy Spartou a Přeloučí. Pražané vyhráli čtyři z pěti dosavadních turnajů, Přelouč jeden a třikrát byla druhá.

V mnohem lepší výchozí pozici pro turnaj na vlastním trávníku je pořádající Dragon Brno a netají se přáním spravit si chuť po nevydařeném ročníku patnáctkové extraligy, kde se propadl do baráže o udržení. Ta se nakonec nehrála, ale sedmé místo je pro tradiční klub rozhodně neúspěchem. „Na první místo už dosáhnout nemůžeme, na druhé teoreticky ano, ale reálné je bojovat o třetí příčku, se kterou bychom byli velice spokojení. Bylo by to velmi příjemné zakončení této sezony," konkretizoval cíle Dragonu trenér Otto Scheiner.

Brněnský turnaj začne ve 13.00 hodin zápasem Dragon Brno – Praga Praha.

Podle jeho slov Brňané všechny předchozí odehráli prakticky s extraligovým kádrem, ale doma bude trenér postrádat dva klíčové hráče Jana Tiebera a Zbynka Schütze.

Mladí chtějí double

Jak naznačil Martin Hudák, to, co se už určitě nepodaří mužům, mají na dosah junioři JIMI. Navíc jako double, protože vyhráli patnáctkovou první ligu. V neděli proběhne ve Vyškově závěrečný turnaj mistrovství republiky v sedmičkách juniorů do devatenácti let.

Domácí tým do něj půjde s pozice lídra tabulky. „Velmi by se mám líbilo, kdybychom k titulu z ligy přidali ještě titul v sedmičkách. Navíc je to premiérový ročník, takže bychom byli v análech zapsaní jako první. Mužstvo na vítězství rozhodně má. Sedmičky hrají všichni kdo vybojovali patnáctkový titul a hráče točíme podle soupeřů a vývoje zápasů," netajil ani trenér Josef Jordánek ambice nejvyšší.

Turnaj v areálu Jana Navrátila začne v neděli v 11.00 hodin. Dalšími účastníky jsou Tatra Smíchov, Praga Praha, Říčany a ostravské Mariánské Hory. Týmy se utkají systémem každý s každým. „Nejtěžším soupeřem by měla být Pragovka, zápas s ní asi bude rozhodující," dodal Jordánek.

Ragby – 1. liga 7's

Muži

6. kolo, sobota 21. června, Brno-Maloměřice, zahájení ve 13.00 hodin.

Pořadí po 5. turnaji: 1. Sparta 35 bodů, 2. Přelouč 29, 3. Praga 18, 4. Dragon 17, 5. Slavia 12, 6. Vyškov 9 b.

Junioři U19

5. kolo, neděle 22. června, Vyškov, areál Jana Navrátila, Purkyňova ulice, 11.00 hodin.

Startují: Tatra Smíchov, Praga Praha, Mountfield Říčany, RC Mariánské Hory, JIMI Vyškov.