Jubilejní 30. ročník se pojede v sobotu 3. září, přičemž v pátek soutěžní posádky absolvují seznamovací jízdy a administrativní a technické přejímky. V minulých dnech také došlo k posledním úpravám závodních úseků.

Rally Vyškov 2022.Rally Vyškov 2022.Zdroj: Redakce

„Bohužel jsme nuceni na poslední chvíli vynechat tradiční a kultovní úsek, průjezd račickým zámkem na rychlostní zkoušce Račická. Majitel soukromého pozemku a zámku, přes který vedla trať rychlostní zkoušky, nám neumožní průjezd. Tento úsek proto bude nahrazen průjezdem obcí a rychlostní zkouška bude lehce zkrácena. Nás tak čeká dodatečná změna itineráře,“ sdělil zástupce ředitele Rally Vyškov Michal Palásek.

To není jediná komplikace před startem, ale na tu s možnými odhláškami na poslední chvíli jsou pořadatelé připraveni.

„Soutěž se letos uskuteční hned v následujícím týdnu po Barum rally ve Zlíně, a proto je uzávěrka přihlášek stanovená na neděli 28. srpna. V tento den ovšem finišuje právě zmíněná tradiční událost. Pořadatelé Rally Vyškov budou proto vracet startovné včas přihlášeným posádkám v plné výši i po jejich následném odhlášení po uzávěrce, pokud by na Barumce vznikly neočekávané důvody k odhlášení,“ vysvětlil tiskový mluvčí vyškovské rally Lukáš Chum.

Ta se bude skládat stejně jako loni z osmi rychlostních zkoušek rozdělených do dvou sekcí. Jde o tradiční erzety, jak bylo naznačeno jen s dílčími úpravami. Fanoušci se tedy mohou těšit na na rychlostní zkoušky Hlubočanskou, Ivanovickou bránu, Račickou a Podivickou.