V Pardubicích se v Mistrovství České republiky v půlmaratonu mužů a žen postavila na start závodu také běžkyně Irena Petříková, v mužích Pavel Horák a Milan Adamec. Závod se vydařil zejména Petříkové, která si na více než dvacetikilometrové trati doběhla pro stříbrnou medaili a časem 1:20:33 si zároveň vytvořila svůj nový osobní rekord. Před ní se umístila Petra Kamínková hájící barvy Olomouce. Petříková svým výkonem ukázala, že má skvělou formu.

Startovní pole mužského půlmaratonského závodu bylo mnohem širší než ženské. Závodníci AHA skončili v první polovině celé skupiny. Pavel Horák obsadil devatenáctou příčku časem 1:15:13 a Milan Adamec za ním zaostal jen o několik málo míst. Třiadvacátou pozici mu vynesl čas 1:15:42.