Futsaloví fanoušci z Vyškovska mají o sobotním večerním programu jasno. I když své oblíbence z Amoru viděli v domácím prostředí minulý týden v dobrém, ale nakonec marném boji proti Agromeli, dočkají se dramatické podívané i tento víkend. Do haly průběžně třetího týmu východní skupiny přijede ROUB Vítkovice. „Nemají velké individuality, ale hrají hodně kolektivně, funguje jim skvěle týmový duch, navíc mají nacvičených spoustu herních variant a signálů," nastínil prezident vyškovského klubu Antonín Petlach.

Jeho družina hraje nezvykle druhý víkend po sobě s výhodou domácího prostředí, a tak se musí rychle otřepat z týden staré porážky od nejvyššího aspiranta na titul Agromeli Brno 4:7. „Problém v tom nevidím, nebylo to zklamání. Hráli jsme proti velké síle, bojovali jsme do poslední minuty a ostudu jsme rozhodně neudělali. Navíc nám hodně kluků chybělo," podotkl hrající kouč Tomáš Galia. Tedy obvykle hrající, v minulém utkání nastoupil kvůli svalovému zranění jen do závěrečné powerplay kvůli nacvičeným akcím.

A vyškovský špílmachr nebyl sám, kdo nemohl na palubovce svým barvám pomoci. Z různých důvodů chyběli také Chubirka, Gremmel a Král. To by se ale proti Vítkovicím mělo změnit. „Určitě se vrátí a měli bychom být skoro kompletní, to je moc dobře. Věřím, že už do hry zasáhnu i já a že už to bude v pohodě. Mělo by to jít," prohlásil trenér.

To druhá strana barikády ideální složení mít nebude. To ale neznamená, že přijede s poraženeckou náladou. „Určitě budou nějaké ztráty, to víme, máme několik zraněných. Zažili jsme povedený začátek sezony, dařilo se, ale pak přišly nějaké problémy a od té doby nejsilnější sestava nebyla ani na jedno utkání. Odrazilo se to i na výsledcích. To ale nic neměnní na tom, že ke každému zápasu jedeme vyhrát, takže i do Vyškova," tvrdil den před výkopem vítkovický lodivod Pavel Michura.

A to i přesto, že v prvním vzájemném utkání jeho tým vyhořel. Do poločasu se vše odvíjelo podle očekávaného scénáře, ROUB vedl, ale ve druhém dějství přišla vyškovská gólová smršť a skvělý Amor si odvezl vítězství 6:1. Střeleckou expolozi přivižil hlavně Milan Ševčík, který zamířil přesně čtyřikrát.

Vítkovičtí si na to dobře pamatují. „V té době jsem tým ještě nevedl, nechci to moc hodnotit, ale samozřejmě jsem to sledoval. Soupeři byli hodně nahecovaní, dobře připravení. Ukázali, že jejich pojetí hry je na dobré úrovni, v klubu to dělají dobře, starají se o něj, je kolem toho hodně lidí. Plus mají v kádru osobnosti jako Ševčík nebo Galia, tak se není čemu divit, že jsou nahoře," pověděl Michura.

Jeho cíl? „Ukáže se podle vývoje hry, ale Vyškov považujeme za silného soupeře a myslím, že i bod za remízu by nebyl za určitých okolností špatný. Nahlas se to ale neříká, to by byla hloupost, děláme to pro vítězství a toho chceme dosáhnout," přiznal.

Tříbodové počty

Domácí parta má o výsledku zápasu jasno. „Zápas, ve kterém prostě musíme vyhrát. Pokud směřujeme ke konečnému třetímu místu, máme to dobře spočítaný, že potřebujeme dvě vítězství ze tří možností a proti Jeseníku to půjde horko těžko. Takže teď je jeden bod prostě málo, musí z toho být všechny tři," nastínil Petlach.

Lodivod mužstva jeho slova potvrdil. „Máme po minulém týdnu šanci opravy. Respektujeme sílu Vítkovic, to ano, uvidíme, s čím přijedou, ale pro nás je to jeden z rozhodujících zápasů sezony, chceme urvat výhru, teď ji potřebujeme nutně do tabulky," uzavřel Galia.

II. liga - Východní skupina – 16. kolo:

Amor Vyškov – Roub Vítkovice

Sobota 7. března, 20.00 hodin, 16. kolo, hala Purkyňova

Na podzim: Vítkovice – Amor 1:6 (1:0), branky: Vojtek – Ševčík 4, Palla, D. Forró.