Začátky důležitých zápasů se tradičně nesou v podobném duchu. Týmy se několik minut oťukávají, ale pak vše vynahradí bitva. Startem nelítostné bitvy bývají nezřídka první body. Tuto možnost měl hostující tým, když v desáté minutě zahrával trestný kop. Kučera ho neproměnil.

První body tak přidal až domácí kapitán Martin Kovář, když v pětadvacáté minutě proměnil trestný kop. „V takovém utkání často rozhoduje hlava. Takže je možné, že toto byl rozhodující okamžik utkání. Dali jsme první body a tím jsme se dostali na koně," hodnotil začátek utkání domácí trenér Pavel Pala.

Jeho slova potvrdil první pětkou utkání Doležel, a protože se nemýlil ani Monček byl stav utkání už 10 – 0.

Do poločasu domácí zvýšili skóre zásluhou Chalabaly, který využil chyby obrany. Do kabin se odcházelo za stavu 15 – 0 pro domácí. Hostující kouč Javůrek porážku uznal. „Na začátku utkání jsme neproměnili trestný kop, domácí se díky tomu zvedli a pak byli po celý poločas lepší a zaslouženě vedli," konstatoval trenér.

Na začátku druhého poločasu hosté opět neproměnili trestný kop. A stejně jako v tom prvním je za to potrestal Kovář. Když mezi pětačtyřicátou a šedesátou druhou minutou proměnil tři trestné kopy.

Na hřišti začalo přibývat tvrdých střetů. To vygradovalo v sedmdesáté minutě, kdy právě Kovář byl za hranicí pravidel atakován hostujícím Landsingerem.

Kovář si ze střetu odnesl zranění, Landsinger červenou kartu. „Nevím, jestli byli frustrovaní, ale ten faul na mě byl likvidační. Jsem rád, že jsem jim nadělil tolik bodů, ale hlavně, že jsme vyhráli," říkal po utkání otřesený Kovář.

Utkání uzavřela v poslední minutě pětka Školaře a následné potvrzení od Šenka. Konečný stav utkání tak zněl jasně pro Vyškov: 31 – 0. „Přestože je výsledek jednoznačný a zasloužený, utkání tak lehké nebylo. Hráli jsme dobře. Mrzí mě jen několik zranění z druhého poločasu. Naopak potěšila uhraná nula vzadu," hodnotil Pala po utkání.

Jeho protějšek souhlasil se zaslouženým vítězstvím domácích a popřál domácím hodně štěstí ve finálovém souboji „Vyškovu bych to přál, budou hrát doma, ale Tatra jim nedá nic zadarmo. Bude to krásný zápas," varoval.

Těmito slovy říčanský trenér Javůrek pozval všechny fanoušky ragby na sobotní finále, kdy se utká Jimi RC Vyškov s Tatrou Smíchov.

Jimi Vyškov - RC Říčany 31:0

Poločas: 15:0. Body: M. Kovář 12 (4×3), J. Doležel 5, L. Chalabala 5, J. Školař 5, V. Monček 2, D. Šenk 2.

Sestava Jimi: Doložel, Kovář J., Brtníček, Monček, Trunečka, Pořízek M., Mendham , Kovář O., Školař, Kovář M., Soural, Mazal, Chalabala, Fialka, Šenk.

Náhradníci: Procházka, Jaroš, Hejč, Juřínek, Podaný, Pořízek P., Vrána.

JAROSLAV HEJNÝ